تاریخچه Philips(فیلیپس)

Philips یک شرکت چند ملیتی کنگلومرای هلندی است، که مقر آن در آمستردام است. Philips یکی از بزرگترین شرکت‌های الکترونیک در جهان در حال حاضر در حوزه‌ی فناوری است. این محصولات در سال 1891 توسط آندرهون جرارد فیلیپس و پدرش فردریک تاسیس شد، که اولین محصولات آن‌ها لامپ‌های سبک است.در دهه 1920 این شرکت شروع به تولید سایر محصولات مانند لوله‌ها کرد.

این شرکت در سال 1998 عنوان افتخاری سلطنتی خود را به دست آورد و در سال 2013 الکترونیک را به اسم خود درآورد. از سال 2012، فیلیپس بزرگترین تولیدکننده روشنایی در جهان شد. همراهان گرامی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت هفت نارنج مراجعه کنید.

تاریخچه Philips(فیلیپس)
تاریخچه Philips(فیلیپس)

1891-1915:

از انقلاب گرفته تا تکامل محصول

فیلیپس با ساخت لامپ‌های رشته‌ای کربن شروع شد و به سرعت یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان در اروپا شد. از ابتدا فیلیپس یک شرکت صادرات گرا بود. در سال 1912، فیلیپس با سهام معاملاتی عمومی در بورس اوراق بهادار آمستردام به یک شرکت محدود تبدیل شد. با تحولات فناوری جدید روشنایی که باعث ایجاد یک برنامه مداوم در گسترش شد. فیلیپس در سال 1914 یک آزمایشگاه تحقیقاتی مشهور جهان Natlab برای مطالعه پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی و تحریک نوآوری محصول ایجاد کرد.

1915-1925:

نوآوری و تنوع: اشعه ایکس و دریافت رادیو

در سال 1916، فیلیپس در 25 سالگی در شناخت سلطنتی خود بود. دو سال بعد یک لوله اشعه ایکس پزشکی را معرفی کرد. این زمانی آغاز شد که شرکت شروع به تنوع بخشیدن به دامنه محصولات خود و محافظت سیستماتیک از نوآوری‌های خود با ثبت اختراعات در مناطقی از پرتوی اشعه ایکس تا دریافت رادیو کرد. در این دوره، سازمان‌های فروش در سراسر اروپا و در کشورهایی مانند چین، استرالیا و برزیل تاسیس شدند.

1925-1940:

اولین رادیو، تلویزیون و تراش برقی

در سال 1927، فیلیپس تولید رادیو را آغاز کرد و طی 5 سال یک میلیون دستگاه فروخته بود و بزرگترین تولیدکننده رادیو و لوله‌های رادیویی در جهان شد. در سال 1933 این شرکت تولید تجهیزات اشعه ایکس پزشکی در ایالت متحده را آغاز کرد. از سال 1925 درگیر آزمایشات در تلویزیون بود، فیلیپس اولین تلویزیون خود را درنمایشگاه سالانه در اوترخت در سال 1938 به نمایش گذاشت. یک سال بعد او ریش تراش برقی دوار پیشرو خود Philishave را راه‌اندازی کرد.

1940-1970:

موفقیت‌های فناوری

علم و فناوری در دهه‌های 1940 و 1950 تحول عظیمی صورت گرفت، به طوری که Philips Research پایه و اساس کار بعدی در زمینهای ترانزیستور و مدارهای مجتمع را ایجاد کرد. شرکت Philips(فیلیپس) همچنان به ضبط و انتقال و تکثیر تصاویر تلویزیونی کمک‌های عمده‌ای انجام داده است و در سال 1963 کاست صوتی کامپکت را معرفی کرد و استاندارد جهانی ضبط نوار را تنظیم کرد.

1970-1980:

ادامه نوآوری محصول برای تصاویر و صدا و داده‌ها

جریان محصولات و ایده‌های جدید هیجان انگیز در دهه 1970 ادامه داشت. در دهه‌ای که مدیریت انرژی در دستور کار بالا بود، تحقیقات فیلیپس در لامپ‌های جدید صرفه‌جویی در انرژی نقش داشت. پیشرفت‌های کلیدی در پردازش، ذخیره‌سازی و انتقال تصاویر، صدا و داده‌ها نیز حاصل شد. این‌ها متعاقبا منجر به اختراع سیستم‌های نوری مخابراتی، دیسک نوری و دیسک کامپکت بسیار موفق شدند.

1980-1990:

نقطه عطف فنی: دیسک فشرده

راه‌اندازی بازار کامپکت دیسک 1982/83 همراه با سونی نشانگر یک فناوری مهم دیگر برای Philips(فیلیپس) بود. این فرمت دیجیتال جدید صدای رسا و بدون سروصدای پس زمینه را ارسال می‌کرد. مهم‌ترین موفقیت CD تصمیم شرکت‌ها برای اعطای حقوق تولید به دیگر تولیدکنندگان بود و بلافاصله CD را به عنوان یک استاندارد جهانی جدید تاسیس کرد. از دیگر نقاط عطف این دوره می‌توان به تولید تلویزیون 100 میلیونی تلویزیون فیلیپس در سال 1984 و تاسیس شرکت Philips China ltd در سال 1985 اشاره کرد.

1990-2000:

تغییرات دوردست و موفقیت‌های جدید

دهه 1990 برای فیلیپس(Philips) یک دهه تغییر چشمگیر بود، زیرا این شرکت ساختار خود را ساده کرد و تعداد مناطقی را که در آن فعالیت می‌کرد، کاهش داد. در مراقبت‌های بهداشتی، Philips(فیلیپس) یک رویکرد جدید و محورمردم را برای طراحی محصول اتخاذ کرده است. هدف از این کار، آسان‌تر ساختن سیستم‌های پزشکی برای پزشکان آسان‌ترو راحت‌تر برای بیماران است. Philips(فیلیپس) با تکیه بر موفقیت فناوری دیسک کامپکت، دوباره در سال 1997 با سونی همکاری کرد تا DVD را در سال 1997 معرفی کند. این نوآوری اساسی به سریع‌ترین محصول الکترونیکی خانگی در تاریخ تبدیل شد.

قرن 21:

تعهد ماندگاری به نوآوری

با حرکت به قرن جدید، Philips(فیلیپس) کاملا به نوآوری متعهد شد. این شرکت با تاکید بر تمرکز خود بر روی سلامتی و رفاه محیط زیست را در سال 2002 معرفی کرد. این راه‌حل ابتکاری با یکپارچه‌سازی معماری، طراحی، نورپردازی پویا و صدا باعث بهبود گردش کار و مراقبت از بیماران می‌شود. نقاط عطف دیگر، در سال 2006،شامل اولین راه‌اندازی اسکنر سه بعدی، ارائه کیفیت تصویر بی‌سابقه برای اسکن CT است.

در سال 2012، فیلیپس سیستم پرتونگاری مداخله‌ای Alluraclarity را معرفی کرد، که در سطح دوز پایین اشعه ایکس دید بسیار خوبی دارد. نوآوری‌های اخیر شامل توسعه دستگاه تصفیه هوای هوشمند Philips و Philips Azurion نسل بعدی پلت فرم درمانی با هدایت تصویر است که پزشکان را قادر می‌سازد طیف گسترده‌ای از روش‌های معمول و پیچیده را انجام دهند و به آن‌ها در بهینه‌سازی عملکرد آزمایشگاه مداخله و ارائه مراقبت‌های برتر کمک می‌کند. از اینکه مقاله‌ی ما را همراهی کردید نهایت تشکر را داریم.

مقاله های موجود در مورد محصولات فیلیپس در سایت هفت نارنج به صورت زیر است، شما خواننده عزیز با خواندن آنها اطلاعات کاربردی را در مورد انها کسب می‌نماید:

همچنین با کلیک نمودن بر روی بایگانی محصولات موجود می‌توانید محصول مورد نظر خود را از هفت نارنج خرید نمایید:

برای مراجعه به سایت اصلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.