سیستم خنک کننده در یخچال و فریزر

سیستم خنک کننده در یخچال و فریزر

یخچال ها عضوی جدایی ناپذیر از محیط خانه و بالاخص آشپرخانه هستند و اگر تا همین چند وقت پیش صرفا خنک نگه داشتن مواد غذایی اصلی ترین فاکتور در  انتخاب آنها به شمار می رفت، حالا موارد دیگری نظیر تازه نگه داشتن غذا و البته فضای کافی برای انبار کردن مواد خوراکی مورد نیاز برای دست کم یک هفته از جمله خصوصیاتی است که خانم های خانه در زمان خرید این دستگاه ها مد نظر می گیرند.چندین دهه پیش از این، عادت استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی، فرهنگی مرسوم در بین خانواد‌ه‌های ایرانی بود که به تدریج با تغییر سبک زندگی، رواج شهرنشینی و تولید محصولاتی نظیر یخچال، این عادت تغییر کرد و شیوه نگهداری و استفاده مواد غذایی هم به دنبال آن متفاوت شد.

اما این روزها درباره استفاده از مواد غذایی تازه و سالم در آشپزی و اهمیت آن مطالب بسیاری گفته می‌شود و اکثر خانواده‌ها سعی می‌کنند تا آنجا که امکان دارد از مواد غذایی مانده، کمتر استفاده کنند؛ ولی اشتغال به فعالیت‌های روزمره و شلوغی‌های زندگی مدرن باعث می‌شود کمتر وقت مناسب برای خرید مواد غذایی به صورت روزانه مهیا شود و از طرف دیگر امکان نگهداری مطلوب این مواد در یخچال به دلیل محدودیت‌هایی از جمله محدودیت فضا یا نبود سیستم‌های خنک‌کننده مناسب کم است.

سیستم خنک کننده در یخچال و فریزر
سیستم خنک کننده در یخچال و فریزر

مواد غذایی را مثل روز اول و تازه میل کنید

تجربه پلاسیده شدن سبزیجات در یخچال، برای اکثر خانم‌ها پیش آمده و در نهایت منجر به دور ریخته شدن آن سبزیجات شده است؛ یا مواردی که طعم طبیعی میوه‌ها بعد از مدت زمانی نگهداری در یخچال تغییر می‌کند و طراوت اولیه را ندارد. این‌ها مواردی است که در یخچال جدید سامسونگ قطعا تجربه نخواهید کرد.

این سیستم خنک‌کننده از یک کمپرسور مشترک اما دو فن و دو تبخیرکننده (evaporator) مجزا تشکیل شده که هر یک وظیفه خنک‌کردن یک محفظه را بر عهده‌ دارند.

سیستم Twin Cooling Plus

استفاده از سیستم Twin Cooling Plus باعث می‌شود تا محتویات یخچال، رطوبت خود را تا 75 درصد حفظ کنند و انواع غذا، میوه و گوشت برای مدت طولانی‌تری تازه باقی بمانند. این در حالی است که یخچال‌های معمولی تنها تا 17 درصد توانایی حفظ رطوبت را دارند. سامسونگ با جدا کردن سیستم‌های خنک‌کننده هر بخش، از ورود هوای خشک فریز به محفظه یخچال جلوگیری می‌کند و درنتیجه رطوبت هوای یخچال حفظ می‌شود.

تجربه آشامیدن از آب آشامیدنی داخل یخ‌ساز که مزه ماهی می‌دهد، تجربه نامطبوع اما آشنایی است. اتفاقی که به علت تبادل جریان هوا میان یخچال و فریزر صورت می‌گیرد. غذاهایی مانند ماهی و سیر، بوی تندی دارند و همراه با جریان هوای خنک‌کننده، خود را از محفظه یخچال به یخ‌ساز می‌رسانند و طعم محتویات داخل آن‌ها را تغییر می‌دهند. اما سیستم‌ Twin Cooling Plus با جداکردن سیستم‌های خنک‌کننده یخچال و فریزر، باعث می‌شود تا هوا بین این دو محفظه در جریان نباشد و بوی غذاهای داخل یخچال بر طعم و مزه موادغذایی داخل فریزر به‌خصوص یخ، آب و بستنی تأثیر نگذارد.

از دیگر ویژگی‌های سیستم خنک‌کننده Twin Cooling System این است که نیاز به چینش خاص موادغذایی درون یخچال را از بین می‌برد. به این ترتیب که با حفظ رطوبت فضای داخل یخچال، دیگر نیازی به قراردادن سبزی‌ها و میوه‌ها در بخش پایینی یخچال نیست و به راحتی رطوبت در تمام محفظه حفظ می‌شود. این سیستم در بیشتر یخچال‌های ساید‌بای‌ساید سامسونگ و همچنین مدل‌ French Door تعبیه شده است.

سیستم Twin Cooling Plus
سیستم Twin Cooling Plus