معرفی اره زنجیره‌ای یا اره‌ برقی حرفه‌ای و کارایی آن

همراهان گرامی، برای آگاهی از ابزارآلات‌های صنعتی مقاله‌های ما را در هفت نارنج دنبال کنید.

ابزاری مانند اره برقی در حدود سال 1830 توسط برنارد هین ارتوپد آلمانی ساخته شد. این ابزار پیوندهایی از زنجیره دارد که دندانه‌های برش دهنده کوچکی با لبه‌هایی که در زاویه قرار دارند و در سال 1783-1785 اختراع شد.

اره زنجیره‌ای یک اره مکانیکی قابل حمل است، که با مجموعه‌ای از دندان‌های متصل به یک زنجیره‌ی چرخان که در امتداد نوار راهنما حرکت می‌کند تشکیل شده است.

در فعالیت‌هایی مانند قطع درختان، برآمدگی،جوش خوردن،هرس کردن،بریدن و برداشتن هیزم استفاده می‌شود. اره برقی حرفه‌ای با ترکیب نوار و زنجیره‌ی مخصوص به عنوان ابزاری برای استفاده ساخته شده است.

این اره زنجیره‌ای برای برش بتن در طی مراحل ساخت وساز استفاده می‌شوند. اره برقی حرفه‌ای گاهی اوقات برای برش یخ، به عنوان مثال مجسمه یخ در فنلاند استفاده می‌شود.

اره زنجیره‌ای موجود در سایت به صورت زیر است:

برای برش چوب

پس از جنگ جهانی دوم، پیشرفت در طراحی آلومنیوم و موتور اره برقی را تا جایی که شخص بتواند آن را حمل کند سبک کرد. اره برقی تقریبا کاملا جایگزین اره‌های ساده انسان در جنگل شده است. آن‌ها در اندازه‌های مختلفی، از اره‌ برقی‌های کوچک در نظر گرفته شده برای استفاده در منزل و باغ گرفته تا اره‌های بزرگ برای چوب لباسی، واحدهای مهندس نظامی و جنگل‌ها به کار برده می‌شوند.

برش چوب با اره برقی

سه نوع اصلی تیزکن‌های اره برقی وجود دارد:

 • Handheld File
 • Electric chain Saw
 • Bar Mounted

موتور اره زنجیره‌ای

موتورهای اره برقی به طور سنتی یا موتور احتراق داخلی بنزینی دو زمانه (معمولا با حجم سیلندر 30 تا 120 سانتی متر مکعب) یا موتور الکتریکی هستند، که توسط باتری یا سیم برق هدایت می‌شوند. موتورهای احتراق امروزه از طریق یک کابراتور سنتی یا یک کاربراتور قابل تنظیم الکترونیکی تامین می‌شوند.

ممکن است کاربراتور نیاز به تنظیم داشته باشد، یعنی هنگام کار در ارتفاعات زیاد یا کم، یا نسبت سوخت آن‌ها به بنزین را تنظیم کرد تا به درستی کار کند. کاربراتور کنترل شده الکترونیکی همه تنظیمات را به طور خودکار انجام می‌دهد.

این سیستم‌ها توسط اکثر تولیدکنندگان اره‌های زنجیره‌ای بزرگ تهیه شده‌اند. برای کاهش خستگی کاربر و مشکلات حرفه‌ای، اره‌ها از لرزش محافظت می‌شوند. اره‌ها را می‌توان برای اپراتور نیز گرم کرد.

نوار راهنما

یک نوار کشیده با انتهای دور از فولاد آلیاژی مقاوم در برابر سایش به طور معمول به طول 40 تا 90 سانتی مترمی‌باشد. میله‌های مخصوص سبک حلقه‌ای، به نام میله‌های کمان نیز در یک زمان برای جوشکاری،چوب و قلم مو استفاده می‌شدند، اگرچه اکنون به دلیل افزایش خطرات بهره‌برداری به ندرت با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم.

معمولا هر قطعه از زنجیره دارای، دانه‌های برش خورده کوچک است. هر دندان به صورت یک زبانه تاشو از استیل کروم با گوشه‌ای تیز و زاویه‌ای خمیده و دو لبه برش باریک، یکی روی صفحه بالا و دیگری روی صفحه جانبی را می‌گید

دندانه‌های چپ و راست دست در زنجیره متناوب هستند و زنجیره‌ها در سطح و اندازه‌های مختلفی قرار دارند. اندازه‌گیری عمق برای عملکرد زنجیره ایمن بسیار مهم است.

اره برقی دوزمانه برای روغن کاری موتور به روغن موجود در سوخت نیاز دارد، در حالی که موتور در اره‌های زنجیره‌ای الکتریکی و به طور معمول برای طول عمر روغن کاری می‌شوند. امروزه بیشتر اره‌های مدرن با بنزین نیاز به مخلوط سوخت داردند.

گاز حاوی اتانول می‌نواند باعث مشکلات برای دستگاه شود زیرا اتانول پلاستیک، لاستیک و مواد دیگر را حل می‌کند. این مسئله به ویژه در تجهیزات قدیمی باعث بروز مشکلاتی می‌شود اما راه‌ حلی برای حل این مشکل فقط استفاده از سوخت تازه و پر کردن اره در انتهای کار است.

روغن زنجیره‌ای جداگانه یا روغن میله‌ای برای روغن کاری میله و زنجیره‌ای بر روی انواع اره برقی استفاده می‌شود. روغن زنجیره به سرعت از بین می‌رود، زیرا تمایل دارد با نیروی گریز از مرکز زنجیره ریخته شود و توسط خاک اره خیس می‌شود.

در اره‌ برقی‌های دو زمانه مخزن روغن زنجیره‌ای معمولا همزمان با سوخت گیری پر می‌شود. این مخزن معمولا به اندازه کافیی بزرگ است، تا روغن زنجیره‌ای کافی بین سوخ گیری را فراهم کند. عدم وجود روغن زنجیره سبب صدمه به اره برقی حرفه‌ای می‌شود و تمایل به سایش سریع نوار، زنجیره توقیف یا بیرون آمدن نوار می‌شود.

زنجیره باید تیز نگه داشته شود، تا عملکرد خوبی داشته باشد. بنابراین در صورت لمس فلز یا سنگ به سرعت کار خود را انجام دهد. اره تیز همچنین نیاز به نیروی کمی از اپراتور دارد تا آن را به داخل برش برساند.

فیلتر ورودی هوا تمایل دارد از خاک اره جلوگیری کند. این باید هر از گاهی تمییز شود، اما در حین عملکرد طبیعی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ایمنی

با وجود ویژگی‌های ایمنی و لباس‌های محافظ، صدمات هنوز هم می‌تواند در اثر استفاده از اره برقی مانند زنجیره‌های تیز و سریع، لرزش و سروصدای ماشین الات ناشی شود.

وضعیت خطرناک دیگر هنگامی رخ می‌دهد که چوب‌های سنگین قبل از اتمام برش شروع به ریزش یا تغییر مکان کنند بنابراین ممکن است اپراتور اره برقی زنجیره‌ای خرد شود. به طور مشابه سقوط چوب در یک مسیر غیرمترقبه ممکن است به اپراتور یا سایر کارگران آسیب برساند.

مانند سایر ماشین آلات دستی، عملکرد اره برقی زنجیره‌ای می‌تواند باعث لرزش انگشت، وزوز گوش یا ناشنوایی صنعتی شود. اره برقی‌های جدیدتر، بدون سیم موتور به کار برده شده در آن، باعث کاهش بیشتر سروصدا و لرزش می‌شوند و همچنین در حالی که سبکتر و راحتتر از مدل‌های سنتی هستند.

خطرات مرتبط در استفاده از اره برقی حرفه‌ای به این معنی است که لباس‌های محافظ مانند چکمه‌های مخصوص اره برقی زنجیره‌ای، شلوار و محافظ شنوایی به طور معمول هنگام کار با آن‌ها پوشیده می‌شود و بسیاری از حوزه‌های قضایی مستلزم این است که اپراتورها دارای مجوز برای کار با اره برقی باشند.

در صورت خراب شدن زنجیره در حین کار به دلیل ضعف نگهداری یا تلاش برای قطع مواد نامناسب میتواند به اسیب منجر شود. نگه داشتن هر دو دست روی اره برای ثبات در استفاده ایمن از اره برقی ضروری است.

تکنیک‌های کار

آموزش اره برقی به گونه‌ای طراحی شده است که دانش و مهارت‌های فنی کار را برای بهره‌برداری ایمن از تجهیزات فراهم می‌کند.

بازار اره برقی حرفه‌ای یا اره برقی زنجیره‌ای

این گزارش تحقیقات بازار شامل تقسیم بندی دقیق بازار جهانی بر اساس محصول، کاربرنهایی و جغرافیا است.. بنزین، برق، و باطری سه محصول عمده در بازار جهانی اره برقی هستند.

کاهش قیمت انرژی باعث تقاضا برای محصولات دارای بنزین می‌شود. انواع برقی دومین مدل محبوب هستند و انتظار می‌رود این بخش شاهد افزایش کاربردها در بخش‌های کشاورزی و مسکونی باشد.

بخش‌های مسکونی و تجاری دو مصرف کننده نهایی در بازار جهانی اره برقی هستند. بخش کاربر نهایی تجاری بخش قابل توجه از بازار جهانی را اشغال کرده است. میزان استفاده از فعالیت‌‌های سبک و متوسط تا سنگین در بخش تجاری متفاوت است.

از طرف دیگر اره برقی به دلیل افزایش در پرورش یا طراحی مجدد درختان و درختچه‌ها، شاهد تقاضای بخش مسکونی است. این نوع الکتریکی گزینه‌ای ایده آل برای هرس شاخه‌های درخت است. از این رو فروشندگان بر معرفی محصولات الکتریکی تاکیید دارند، که کار با آن‌ها آسان و حرفه‌ای است.

علاوه بر این، با توجه به محبوبیت روز افزون این محصولات برقی، تولیدکنندگان بر روی اجرای ویژگی‌های کاربرپسند مانند زنجیره‌های سفت و محکم و همچنین گزینه‌های روغنکاری خودکار تمرکز دارند.

اره زنجیره‌ای

معرفی اره زنجیره‌ی Husqvarna X-Cut

Husqvarna X-Cut اولین زنجیره اره Husqvarna در جهان است. این فقط برای یک هدف طراحی شده است:
 • بهینه سازی عملکرد اره برقی
 • در نتیجه به حداکثر رساندن بازده خود

این اره زنجیره‌ای بسیار پیش بینی شده برای حرفه‌ها در اینجا است. با استفاده از پیشرفته‌ترین فن آوری‌ها و کنترل کیفیت دقیق، توسعه یافته طراحی و ساخته شده است.

دوام برندگی

طراحی برش‌ها، مواد مورد استفاده و فرایند‌های ساختگی همه به طرز بسیار دقیق اصلاح شده است. برندگی و تیزی آن بسیار فوق‌العاده است. این اره زنجیره‌ای برای برش سریعتر و یک دست تر از محصولات قابل مقایسه ساخته شده است و آماده استفاده درست است.

این کارایی برش در نتیجه نتایج شما را بهبود می‌بخشد و در عین حال به تلاش انسانی کمتری نیاز است.

زاویه برش بهینه

زاویه برش برای بهره‌وری طولانی مدت شما بسیار مهم است. هرچه این زاویه را محکم تر کنید، وضوح آن بیشتر است اما اگر بیش ازحد از آن استفاده کنید برش سریع تر و وضوح خود را از دست می‌دهد و راحتتر می‌شکند. با استفاده از ایین اره برقی جرفه‌ای در یافتن زاویه بهینه برای بازده بهتر تمرکز کرده است.

ساختار فولادی و کروم

ساختار فولاد- نه خیلی سخت، نه خیلی نرم و نیز لایه کروم نه خیلی ضخیم- نه خیلی نازک هردو دقیقا در سطح ملکولی تعریف شده‌اند. این تضمین کننده‌ی ظرفیت برش بالا و وضوح پایدار است.

روغن کاری عالی

کانال‌های کوچک در حمل و نقل روغن به همه‌ی مناطق دارای اصطکاک بالا در حین کار کمک می‌کنند و از روانکاری برتر اطمینان حاصل می‌کند.

حرارت بهینه

برای سخت شدت، روش منحصر به فرد خود در ساخت فولاد را تا حد ممکن با دوام ترسیم کرده است. این شامل عملیات حرارتی مطلوب و همچنین خنک کننده بهینه- ایجاد یک ساختار ملکولی است که اره زنجیره‌ای فوق العاده بادوام را فراهم می‌کند.

توسعه یافتن توسط مهندسان

این زنجیره به همکاری مهندسین و کارمندان حرفه‌ای ایجاد شده است. با آرزوی طراحی زنجیره‌ای که بهره وری را افزایش دهد.

زنجیره اره برقی حرفه‌ای

معرفی اره برقی حرفه‌ای

این بررسی‌ها برای شما امکان پذیر است تا بتوانبد آن وسیله را که با سهولت به آن نیاز دارید استفاده کنید. من مواردی را از بهترین تا کمترین ترتیب داده ام. بررسی‌ها را بخوانید و بهترین ابزاری را انتخاب کنید که مطابق با خواسته‌های شما باشد.

اره برقی Husqvarna اره همه جانبه با عملکرد ایمن

در صدر انتخاب من یک اره برقی حرفه‌ای قدرتمند، بادوام و بسیار قابل اطمینان است، که هدف از پاسخگویی به نیاز‌های شما را برطرف می‌کند. اره برقی زنجیره‌ای یا حرفه‌ای Husqvarna در کل بهترین مورد است.

به همین ترتیب قدرتمندترین اره برقی حرفه‌ای در بازنگری است زیرا از یک موتور 60.3 سی سی تغذیه می‌شود. بسیاری از الوار‌ها یک موتور قدرتمند را با مصرف سوخت شدید ارزشیابی می‌کنند، اما تولید کننده بدون نیاز به انرژی باعث ایجاد یک وسیله صرفه جویی در سوخت شد.

اره برقی حرفه‌ای Husqvarna اسان است وشما را با یک استارت قابل اعتماد، کاملا کاربردی و بادوام روبه رو می‌کند. نوار اره برقی 24 اینچ را اندازه گیری می‌کند، بنابراین نیازهای برش شما را فراتر از تصور برطرف می‌کند.

فروشنده پس از خرید اره برقی زنجیره‌ای، یک پوشش اضافی و روغن موتور 2.6 اونس را به شما داده است. بنابراین نگرانی‌های مربوط به روغن کاری شما با استفاده از روغن گیر خودکار حل شده است.

عملکرد آن بی خطر است، اما استفاده از مدل‌های اره برقی Husqvarna با کلاه و دستکش مناسب ضروری است. تنظیم زنجیره محصول سرراست است و این وسیله برای تمیز کردن نیز اسان می‌باشد.

ویژگی‌های مثبت

 • موتور 60.3 سی سی قدرتمند
 • نوار برش 24 اینچی
 • سیستم روغن کاری خودکار
 • بادوام
 • قابل اعتماد
اره برقی حرفه‌ای یا زنجیره‌ای

اره برقی Pulan Pro 20 و فناوری موتور OxyPower برای کارهای مختلف

اره برقی Poulan Pro 20 برای تمام نیازهای برش سخت شما قوی است. این موتور از یک موتور مدل 50 سی سی OxyPower استفاده می‌کند که بدون صرفه جویی درمصرف انرژی در هزینه‌های مصرفی خود صرفه جویی می‌کند.

این تجهیزات کاربر پسند تمام انچه برای هرگونه نیاز حرفه‌ای در زمینه درخت کاری نیاز دارید می‌باشد.

این دستگاه سریع شروع به کار می‌کند و این راه اندازی سریع به جلوگیری از صدمه زدن به استارت کمک می‌کند، در نتیجه باعث افزایش دوام آن می‌شود. تیغه‌ی 20 اینچی برای سهولت در کارهای برش شما مناسب است. اره برقی پولان حدود 17 پوند وزن دارد.

ویژگی‌های مثبت

 • کاربرپسند
 • موتور قدرتمندOxyPower
 • تیغه برش 20 اینچی
 • تولید گازهای گلخانه‌ای کم دارد
اره برقی Pulan Pro 20 و فناوری موتور OxyPower برای کارهای مختلف

Remington 20 اره برقی- موتور قوی و استحکام در مدل Remington RM4620

این دستگاه با استفاده از موتور دوچرخه 46 سی سی برای هرنوع نیاز به برش درخت مناسب است. اندازه میله 20 اینچی شما را قادر می‌سازد روی هر مقطع درختی با سهولت کار کنید.اره با هزینه مناسب در دسترس است.

این مدل اره حرفه‌ای محصولی است که دارای موتور قدرتمندی است و جریان پایدار نیرو را برای تمام نیازهای برش شما را فراهم می‌کند.

ویژگی‌های مثبت

 • فناوری سریع
 • سیستم ضد لرزش
 • دارای کیف حمل
Remington 20 اره برقی- موتور قوی و استحکام در مدل Remington RM4620

اره برقی Makita 36V سیستم درایو مستقیم موتور بدون براش در نسخه XCU03PT1

برای شروع قدرت اره برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به ویژه هنگامی که در مورد چوب صحبت می‌شود. به همین دلیل اره برقی Makita از 4 باتری بسیار قدرتمند، معادل اره بنزینی 32 سی سی استفاده می‌کند. این اره برقی بی سیم و سوئیچ روشن و خاموش دارد.

این مجهز به یک ماشه سرعت متغیر است، بنابراین عملکردهای برش ابزار را افزایش می‌دهد. به دلیل قدرت بسیار زیاد هزینه این کالا نسبتا بالا است.

این سنسور برای خاموش کردن دستگاه هنگامی که به مدت چند دقیقه در حالت کار قرار دارد، خاموش می‌شود، تا عمر باتری طولانی شود و بعد از 5 ثانیه می‌توان دستگاه را راه اندازی کرد.

ویژگی‌های مثبت

 • قدرتمند
 • ماشه سرعت متغیر
 • شروع آسان
اره برقی Makita 36V سیستم درایو مستقیم موتور بدون براش در نسخه XCU03PT1

اره برقی حرفه‌ای اکو- افزایش عمر موتور در Echo cs-490

همانطور که به بررسی این اره برقی حرفه‌ای می‌روید، می‌بینید که این مورد در بین بسیاری از خریداران متداول نیست. اگرچه برای نیازهای برش سخت بسیار ایده آل است.

این اره از یک موتور 50 سی سی ساخته شده و آن را در بین 3 مورد قدرتمند مورد بررسی قرار می‌دهد.

علاوه بر این سبک ترین وزن در رده خود است و تنها 10 پوند وزن دارد، از این رو برای استفاده روزانه و بدون خستگی مناسب است. این اره برقی حرفه‌ای قدرتمند دارای نوار 20 اینچی است، که شما را قادر می‌سازدبر روی مقاطع، بدون زحمت کار کنید.

این نرم افزار با نرم افزار ضد لرزش ترکیب شده است تا عملیات خود را هموارتر کند. مجهز به فیلتر هوای سنگین است، که باعث افزایش عمر موتور می‌شود.

ویژگی‌های مثبت

 • فیلتر هوای سنگین برای افزایش طول عمر موتور
 • موتور قدرتمند
 • سیستم ضد لرزش
 • سبک وزن
اره برقی حرفه‌ای اکو- افزایش عمر موتور در Echo cs-490

اره برقی WORX 18

این نوع اره برقی حرفه‌ای با موتور 15 آمپر تغذیه می‌شود، که برای فعالیت‌های نسبتا سخت کافی است. طول میله 18 اینچی این محصول برای استفاده حرفه‌ای مناسب است. این نوع اره برقی زنجیره‌ای مقرون به صرفه و با دوام است، با ضمانت 3 ساله در برابر همه‌ی نقص‌ها پوشانده می‌شود.

این نوع اره برقی حرفه‌ای ابزاری عالی است، اما از قابلیت اطمینان چندانی برخوردار نیست، زیرا در هنگام وصل شدن به منبع تغذیه باید از آن استفاده کرد.

ویژگی‌های مثبت

 • نیازی به مونتاژ نیست
 • ضمانت 3 ساله
 • سیستم تنش خودکار
اره برقی WORX 18

اره برقی حرفه‌ای- مقاوم در برابر اب و هوا-EGO Power CS1400

این نوع اره برقی حرفه‌ای بدون سیم است، به این معنی که محدودیتی برای مکان ندارد. وزن آن تنها 8.3 پوند است، این نوار 14 اینچی و با توجه به اینکه یک اره برقی حرفه‌ای نیاز به طول بیش از 20 اینچ دارد، کمی کوچکتر است.

این موتور از یک موتور قدرتمند با سرعت 6300 دور در دقیقه تغذیه می‌شود و این نوع اره برقی زنجیره‌ای برای انواع آب و هوا ساخته شده است.

ویژگی‌های مثبت

 • سبک وزن
 • سازگار با محیط زیست
 • ضمانت 5 ساله
 • هزینه تعمیر و نگهداری کم
اره برقی حرفه‌ای- مقاوم در برابر اب و هوا-EGO Power CS1400

اره برقی بدون سیم Greenworks

اره برقی زنجیره‌ای بدون سیم،16 اینچی 40v از نوع باتری 40 ولت لیتیوم-یون است. این ایده ال برای کارهای برش سبک است،زیرا نوار فقط 12 اینچ طول دارد و این نوع اره بسیار مقرون به صرفه است.

برای داشتن یک نقطه آسانتر از سطح روغن به یک روغن کش اتوماتیک با یک مخزن روغن شفاف تعبیه شده است. با مراجعه به بررسی‌های این نوع اره برقی حرفه‌ای توجه خواهید کرد، که اره تنها 6 پوند وزن دارد.

مجهز به استارت الکتریکی و سیستم تنظیم زنجیره‌ی خودکار است. این دوام و استفاده اسان است و به شما توصیه می‌کنم آن را خریداری کنید.

ویژگی‌های مثبت

 • سبک وزن
 • اسان برای استفاده
 • باتری بسیار قدرتمند
 • استارت برقی
 • مقرون به صرفه
اره برقی بدون سیم Greenworks

اره برقی-ویژگی تیزبینی خوددرمحصول CS1500

این نوع اره برقی زنجیره‌ای یک انتخاب عالی است، که هم مقرون به صرفه است و هم برای هر نوع نیاز به برشمناسب است.

این دستگاه الکتریکی بوده و قدرت بیشتری نسبت به اره برقی باتری دارد. طول میله 18 اینچی باعث می‌شود، این کالا برای کلیه‌ی مشاغل پیرایش در حیاط و استفاده حرفه‌ای مناسب باشد.

ویژگی‌های مثبت

 • ویژگی تیز کردن
 • شروع آن آسان است
 • بی صدا
اره برقی-ویژگی تیزبینی خوددرمحصول CS1500

اره برقی زنجیره‌ای Dewalt 20V DCCS620B

بیایید به بررسی این نوع اره برقی حرفه‌ای بپردازیم تا ببینیم ایا این نیازها برای انجام یک کار برش در فضای باز کامل است یا خیر.

این مجهز به نوار 12 اینچی بوده و از باتری 20 ولت برای تامین انرژی استفاده می‌شود. این نوع اره برقی بدون سیم است وبرای استفاده بهینه و بدون تایر مناسب است و همچنین مقرون به صرفه و ساکت است.

ویژگی‌های مثبت

 • سبک و کم حجم
 • موتور کارآمد
 • مقرون به صرفه
اره برقی زنجیره‌ای Dewalt 20V DCCS620B

اره برقی زنجیره‌ای Black and Decker 20V- مدل LCS1020 با سیستم روغن اتوماتیک

این نوع اره برقی زنجیره‌ای حاوی باتری قدرتمند 20 ولت است و با قیمت بسیار مناسب در دسترس است. این نوع اره برقی حرفه‌ای بدون سیم از سیستم روغن کاری بسیار کارآمد و خودکار بهره می‌برد.

با وجود ویژگی‌های هیجان انگیز موجود، طول نوار کوچک چالش‌های بزرگی را برای چوب‌های حرفه‌ای به وجود می‌آورد. توصیه می‌کنم که این نوع اره را برای کارهای سبک حیات خلوت خریداری کنید.

ویژگی‌های مثبت

 • سبک وزن
 • باتری گنجانده شده است
 • ویژگی تنش زنجیره‌ای بدون ابزار
اره برقی زنجیره‌ای Black and Decker 20V- مدل LCS1020 با سیستم روغن اتوماتیک

از این که مقاله‌ی ما را همراهی کردید، نهایت تشکر را داریم.

برای مراجعه به سایت اصلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.