معرفی سشوار صنعتی

سشوار صنعتی

سشوار صنعتی وسیله‌ای است، که برای انتشار جریان هوای گرم معمولا در دماهای 100 تا 550 درجه سانتیگراد، مورد استفاده قرار می‌گیرد که برخی از مدل‌های داغ‌تر در حدود 760 درجه سانتی گراد است و می‌توان آن را با دست نگه داشت.

طراحی

سشوارهای صنعتی معمولا از نظر بدنی دراز هستند وبا یک دسته که بر روی آن در زاویه‌های درست و یک ماشه ثابت شده است.

ساخت و ساز

سشوارصنعتی معمولا یک منبع گرما را تشکیل می‌دهد، اما معمولا یک عنصر گرم شده برقی است. سشوار صنعتی برای هدف‌هایی از جمله تمرکز گرما در یک ناحیه کوچک یا ذوب شدن لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. دارای مکانیزمی برای روشن وخاموش کردن ماشه آن و یک دستگیره است.

انتخاب بهترین سشوار صنعتی

در اساسی‌ترین تجسم خود، یک سشوار صنعتی از یک عنصر گرمایش، موتور و فن تشکیل شده است. فن، هوای گرم را از گرمایش بیرون می‌کشد. سشوارهای صنعتی به دلیل ساختاری نسبتا ساده در زمره برخی از مقرون به صرفه‌ترین ابزارهای قدرت موجود هستند و به دلیل طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. از سشوارهای صنعتی برای ذوب شدن لوله‌های یخ زده، سست شدن مهره‌ها، جوشکاری، خشک کردن چوب، می‌توان استفاده کرد.

مانند اکثر ابزارهای قدرت، سشوارهای صنعتی معمولا برای DIY یا مصارف حرفه‌ای طراحی شده‌اند.

سشوار صنعتی

قدرت

اکثریت سشوارهای صنعتی موجود در بازار، مدل‌های برقی مجهز به سیم هستند و نسبتا مود نیاز می‌باشند و انرژی بالایی دارند. مدل‌های DIY معمولا از 1800 وات شروع می‌شوند. همانطور که انتظار می‌رود، وات بالاتر به طور کلی به عملکرد کلی بالاتر مربوط می‌شود. برخی ازسشوارهای صنعتی 110 ولت در دسترس هستند و ان‌ها را برای استفاده در اماکن ساختمانی و سایر محیط‌های صنعتی استفاده می‌کنند.

اگر سیم برق برای نیازهای شما کاربردی نیست، می‌توانید از ابزارهای بی سیم با استفاده از باتری لیتیوم یونی استفاده کرد.

قدرت

درجه حرارت قابل تنظیم

برای اینکه سشوارهای صنعتی بتوانند وظایف مختلفی را انجام دهند، سشوارهای صنعتی معمولا با نوعی کنترل تنظیم دما طراحی شده‌اند.

جریان هوا قابل تنظیم

کنترل جریان هوا قابل تنظیم به شما امکان می‌دهد تا با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنید. مثلا هنگام کار با مواد سبک، یا هنگام کار در نزدیکی سطوح حساس، که نمی‌خواهید تحت تاثیر گرما قرار گیرند بهره ببرید.

نمایشگرهای LCD وLED

کاربران حرفه‌ای از مزایای صفحه نمایش LCD یا LED قدردانی می‌کنند، که می‌تواند داده‌های بصری را در تنظیمات دما و سرعت جریان هوا فراهم کند.

نمایشگرهای LCD وLED

اسکنر دما

این یکی دیگر از ویژگی‌هایی است، که در بیشتر سشوارهای صنعتی یافت می‌شود. اسکنر دما یکی از این ویژگی‌ها است. در حالی که بسیاری از ابزارها امکاناتی را برای سنجش گرمای تولید شده توسط ابزار فراهم می‌کنند، در عوض یک اسکنر دما در نقطه‌ای که هوای گرم با قطعه کارتماس می‌گیرد، دما را می‌خواند. این یک روش دقیق‌تر برای کنترل استفاده از گرما به خصوص برای مواد حساس و یک روش دقیق‌تربرای شناسایی شرایط سطح در کاربردهای مهم دما را فراهم می‌کند.

دمای حرارتی

اگر سیستم‌ دمای حرارتی آن یک آستانه از پیش تعیین شده را نقض کند، به طور خودکار خاموش می‌شود(به عنوان مثال بعد از استفاده برای مدت زمان طولانی). علاوه بر اطمینان از ایمنی کاربر، این به طولانی‌ترشدن طول عمرابزار کمک می‌کند. گرما یکی از بزرگترین مضرات اجزای الکترونیکی است.

شاخص‌های گرما

سشوارهای صنعتی پس از استفاده می‌تواند برای مدت طولانی داغ بماند و کاربران می‌توانند با استفاده از وسیله‌ای که اخیرا داغ شده استفاده کنند، آگاهی نداشته باشند و از گرمای باقیمانده در اجزای فلزی در معرض آسیب، خود را به راحتی مجروح کنند. یک نشانگر گرما با نمایش چراغ هشدار دهنده باعث می‌شود، تا زمانی که ابزاربه اندازه کافی خنک شود، تا از آن بدون خطر آسیب دیدن به خوبی محافظت شود.

کارهای خاص

برای برخی از کارهای خاص، به عنوان مثال لوله‌های خم بسیار راحت‌تر است که سشوار صنعتی را روی یک میز کار ثابت نگه دارید و مواد را روی آن نگه دارید. به همین دلیل بیشتر سشوارهای صنعتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از آن‌ها به صورت آزاد و همچنین دستی استفاده کرد. بنابراین به دنبال مدلی باشید که دارای موتور مسطح پشتی و یا ایستاده یکپارچه باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا آن را به صورت ایمن روی یک سطح قرار داده برای استفاده آسان به کار ببرید.

کارهای خاص

فیلترغبارریز

دستگاه‌های حرفه‌ای مانند Steinel HG 2220 E Professional Hot Air Heat Tool دارای فیلترهای گردوغبارخوب هستند. اگر به طور مرتب در انواع حفاری، اره، سنگ زنی و شن وماسه استفاده شود در معرض انواع گردوغبارو بقایای ریز قرار می‌گیرد، که از این مزیت ویژه برخوردار خواهد بود. این وسیله از طریق فن به داخل دستگاه مکیده می‌شود. برای جلوگیری از ورود بیشتر این ذرات به ابزار، یک فیلتر غبار خوب یک راه حل ساده و موثر است که به منظور افزایش عملکرد، کارایی و عمر کار دستگاه طراحی شده است.

لوازم جانبی

و در آخراینکه، خود دستگاه سشوار صنعتی همیشه در هنگام خرید به تنهایی مورد توجه نیست. اگر از آن برای یک برنامه خاص استفاده خواهید کرد، ارزش بررسی این نکته را دارد که لوازم جانبی را برای کمک به شما در انجام وظایف مورد نیاز خود بررسی کنید.در هنگام خرید سشوار صنعتی جدید بیشتر آن‌ها حداقل یک یا دو لوازم جانبی در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید بسیاری از کارهای خود را انجام دهید.

با تشکر از اینکه مقاله ما را همراهی کردید، سایت هفت نارنج برای اینکه فرق بین سشوار صنعتی و سشوار آرایشگاهی را درک کنید، مقاله ای در مورد سشوار آرایشگاهی نوشته است. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد سشوارهای ارایشگاهی به دست بیاورید بر روی لینک کلیک نمایید.

همراهان گرامی، برای مراجعه به سایت اصلی روی لینک کلیک کنید.