نکاتی که در خرید قاشق چنگال باید به آن دقت داشته باشید

نکاتی که در خرید قاشق چنگال باید به آن دقت داشته باشید:

قاشق و چنگال خریدن بخش ضروری خرید های ناهارخوری ست. اما قاشق چنگال ها انواع مختلفی دارند که ممکن است خریداران را گیج کنند. این مقاله به شما کمک می کند که دقیق تر بدانید دنبال چه می گردید.

طراحی


قاشق و چنگال باید طوری طراحی شده باشد که هم زیبا و هم با دوام باشد. از آنجا که معمولا از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شوند، قاشق چنگال ها درصدی دارند که نسبت های این آلیاژ را نشان می دهد. معمولا ۱۸ درصد آن را کرومیوم تشکیل می دهد که به آن مقامت و سختی می بخشد. مقدار نیکل موجود در آن ها متفاوت است. ۰ یا ۸ یا ۱۰ درصد نیکل، انواع محتلف قاشق چنگال ها را از هم مجزا می کند. هر چه این عدد دوم بالا تر باشد، درخشندگیِ قاشق و چنگال بالا تر است.

قاشق چنگال ها به دو طریقِ مهرزنی یا چکشی ساخته می شوند. در روش دوم معمولا وزن بیشتری دارند چون ضخیم ترند اما در عوض مقاومت و استحکامشان نیز بیشتر است.

دو پرداخت آینه ای و ساتن دارند. پرداخت ساتن شکل ماتی به قاشق و چنگال می دهد و نتیجتا اثر انگشت روی آن نمی ماند. این نوع بیشتر شکل روزمره و خودمانی دارد و برای موقعیت های رسمی چندان مناسب نیست.

پرداخت آینه ای، براق تر و درخشنده تر است و به آن حالت رسمی تری می بخشد و کلاسیک تر است.

طراحی
طراحی
برخی ست ها این دو پرداخت را با هم مخلوط می کنند و نتیجه ی نهایی نه کاملا مات است و نه کاملا براق. این دو کنار هم کنتراست جالبی  ایجاد می کنند.

در برخی انواع، رنگ نیز در شکل نهایی قاشق چنگال دخیل است

رنگ های طلایی، برنز، مشکی، یا چوبی همگی یونیک و به روز هستند و شکل معاصرتر و مدرن تری به میز ناهارخوری می بخشند.

یک نوع دکوراتیو نیز دارند که دسته ی آن ها با طرح های سنتی گیاهی یا گلدار تزیین شده است.

تفاوت بین انواع پرداخت صرفا تفاوت سلیقه ای ست و در طول عمر ستی که می خرید تفاوتی ایجاد نمی کند. انتخاب میان آن ها به لایف استایل خودتان بر میگردد.

قاشق و چنگال ها در دو نوعِ تکی یا ست های کامل قابل خریداری هستند. یک ست کامل معمولا شامل چنگال سالاد، قاشق چایخوری، قاشق سوپ، چاقو و قاشق و چنگال غذا خوری ست. بعضا چاقوی استیک و ست سرو هم در این مجموعه هست.

ستی تهیه کنید که گارانتی داشته باشد. همه ی برند های خوب محصولات خود را با گارانتی پشتیبانی می کنند. تمایل برند به گارانتی کردنِ محصولاتش، خود نشانه ای ست از کیفیت محصولات.

دقت کنید که ستی که می خرید، قابلیت خرید جداگانه و تک به تک نیز داشته باشد. بیشتر اوقات دلیلِ عوض کردنِ یک ست، این است که برخی آیتم ها گم شده اند. خصوصا قاشق های چایخوری چون کوچک ترند، گم شدنشان بسیار محتمل است.

در برخی انواع، رنگ نیز در شکل نهایی قاشق چنگال دخیل است
در برخی انواع، رنگ نیز در شکل نهایی قاشق چنگال دخیل است

هنگام انتخاب، این چند مورد را در نظر بگیرید:

وزن و حس آن

شکل، وزن، طراحی و تعادل هنگام انتخاب نقش مهمی را بازی می کنند. وقتی آن ها را در دست می گیرید، باید در دستتان متعادل، صاف و راحت باشد. چنگال غذاخوری مصرف شده ترین بخشِ ستِ قاشق و چنگال است، پس برای امتحان می توانید از آن استفاده کنید.

هماهنگی با ست بشقاب و چینی آلات

این را هم در نظر داشته باشید که قاشق و چنگالی که خریداری می کنید با سایر ست های آشپزخانه تان چه قدر هماهنگی دارد. بشقاب های سبک تر و نازک تر، به قاشق و چنگال های سبک تر و ساده تر بیشتر می آید، ولی بشقاب های سنگین تر به قاشق چنگال های ضخیم تر و طرح دار.

به چند ست احتیاج دارید؟

مسلما یک خانواده سه نفره به اندازه یک خانواده هفت نفره ست احتیاج ندارد. قانون آن است که به تعداد ست های کاسه و بشقاب، ست قاشق و چنگال داشته باشید. ولی خریدن چند قاشق یا چنگال تکی اضافه بر آن، به نفع تان است. این طوری اگر کسی وسط غذا قاشق یا چنگال خود را انداخت به دردسر نمیفتید! بعلاوه، کمپانی ها بعضا طرح ها را از دور خارج می کنند. یعنی اگر ستتان به مشکلی خورد یا بخش هایی از آن گم شد، تهیه ی چند نمونه ی اضافه، شما را از خریدن یک ست کاملا جدید نجات می دهد.

به قطعات دیگر فکر کنید

به غذاهایی که سرو می کنید فکر کنید و قطعاتی که بیشتر از آن ها استفاده می کنید را تهیه کنید. اغلب، ملاقه ی سوپ، قاشق غذاخوری بزرگ، سرور پای و کارد های غذاخوری بزرگ هم خریداری می کنند. ممکن است به سرور سالاد و کارد کیک هم احتیاج داشته باشید.

نکاتی که در خرید قاشق چنگال باید به آن دقت داشته باشید

نگهداری قاشق و چنگال

نگهداری قاشق و چنگال
نگهداری قاشق و چنگال

در هنگام انتخاب دقت کنید که ستی که انتخاب می کنید به قدر کافی مقاوم باشد که قابل شست و شو در ماشین ظرف شویی باشد. قاشق و جنگال مقاوم به نگهداری احتیاجی ندارد، ولی حواستان باشد که آن را به حرارت خیلی بالا یا ترکیبات اسیدی قوی نزدیک نکنید. پس از شستن، چه با دست و چه ماشین ظرفشویی، آن ها را سریعا خشک کنید تا لکه دار نشوند. بهتر است یکی دوبار اول پس از خریداری، آن ها را با دست بشویید.