نکات مهم و خواندنی در مورد ماشین ظرفشویی

نکات مهم و خواندنی در مورد ماشین ظرفشویی

۱ – هیچ کس دوست نداره قبل اینکه ظرف را تو ماشین بزاره اون را آبکشی کنه! این کار احمقانه به نظر میاد .ولی برای اینکه ذرات غذا در فرایند شست و شو دست و پاگیر نباشند بهتره با یک دستمال کاغذی ظروف را از ذرات برنج و استخوان ماهی و سبزی جات سالاد تمیز کنیدو سپس داخل سبد ماشین ظرف شویی قرار دهید.

۲-ماشین ظرف شویی را بیش از حد پر نکنید! شستن تعداد کمی ظرف باقی مانده با دست خیلی بهتر از این است که پس از شست و شوی ماشین ظرف شویی با کلی ظرف کثیف روبرو شوید!پس ظروف را با فاصله تعریف شده و منظم داخل ماشین قرار دهید طوری که به همه آنها آب برسد.

۳-داخل سینک ظرف شویی، آب گرم را باز کنید تا هر چه سریعتر آب گرم به داخل ماشین ظرف شویی برسد .زیرا فشار آب داخل ماشین خیلی کم بوده و زمان گرم شدن آب به طول می انجامد.این کار در فصل سرما برای ظروف چرب توصیه میشود.

۴- انتخاب صحیح برنامه شست وشو. شاید وسوسه انگیز باشد که برنامه کوتاه تر را انتخاب کنید. که در زمان و هزینه صرفه جویی شود ولی دقت کنید در این صورت شست و شوی دلخواهیصورت نخواهد گرفت و در نهایت ناراضی خواهید ماند.

ماشین ظرفشویی

۵-دوباره کاری نکنید! در هنگام خرید شوینده های ماشین ظرف شویی دقت کنید که آیا داخل قرصنمک و جلا دهنده موجود دارد پس نیاز به خرید هیچ چیز اضافه ای نیست ولی اگر داخل آن این مواد نبودحتما بایستی مخزن نمک و جلادهنده را با میزان کافی از مواد ارجینال پر کنید.

۶-بعد از هر ۶۰ بار استفاده از ماشین ظرف شویی بایستی یک جرم گیر مایع را به صورت واژگونداخل ماشین ظرف شویی قرار داده و خالی از ظرف با برنامه ای با دمای بالای ۶۰ درجه روشن کنید.

۷-گه گاهی توری پایین ماشین ظرف شویی را باز کرده و آن را با اسکاچ تمیز بشویید،

خرده های غذا آنجا گیر میکند و البته اسپری های آب پاش به این توری و فیلتر کف ماشین دسترسی ندارند.

۸-گاهی واشر دور درب و قسمت لولا را نیز تمیز کنید یک دستمال لطیفبرای اینکار نیاز است تا به راحتی بین درب و لولا بچرخد.

۹-از سالم بودن آب گرم کن مطمئن شوید! زیرا آب گرم در شست و شوی بهتر ظروف نقش مهمی دارد.

نکات مهم و خواندنی در مورد ماشین ظرفشویی
نکات مهم و خواندنی در مورد ماشین ظرفشویی

ادامه نکات

۱۰- نمک ارجینال و اصلی تهیه کنید زیرا سختی آب دشمن سرسخت ظروف و ماشین ظرف شویی است.صدای مزاحم آن تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

۱۱-دستگاه را حتی‌الامکان در ساعت‌های اوج مصرف روشن نکنید

۱۲-دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه را که توسط کارخانه سازنده تهیه می‌شودبا دقت مطالعه نمایید و نکات پیشنهادی آن را در استفاده از دستگاه، مورد توجه قرار دهید.

۱۳-تا حد امکان از برنامه کوتاه مدت (کم مصرف) استفاده کنید. همچنین اگر ظرف‌ها فقط کمی کثیف هستند از یک چرخه شستشوی سبکاستفاده کنید زیرا در این روش به دلیل استفاده کمتر از آب گرم وکاهش زمان کار دستگاه، انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

۱۴-حتی‌الامکان از ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی استفاده کنید.تعداد ظرف‌ها تغییری در مصرف آب ماشین نمی‌دهد. پس بهتر است ظرف‌ها را درطول روز داخل ماشین جمع کنید و سپس یکبار در ساعات غیر اوج مصرف برق آنرا بکار اندازید.

۱۵-از پودر ظرفشویی به اندازه لازم استفاده کنید، زیرا ریختن پودر زیادهیچ تأثیری در تمیزتر شدن ظروف نخواهد داشت.

ماشین ظرفشویی

۱۶-ظرفها را مطابق دستور العمل تولید کننده در ماشین قرار دهید. همه ردیف‌ها را پر کنیدتا از آب و انرژی حداکثر استفاده بشود. اما این کار بگونه‌ای باشدکه گردش آب به راحتی صورت گیرد تا ظرفها کاملاً تمیز گردد.

۱۷-اگر مجبور شدید که ظرفها را پیش از گذاشتن در ماشین آب بکشید حتی‌الامکاناز آب سرد استفاده کنید. در برنامه انتخابی شستشو ماشینامکان استفاده از آبگرم برای اینکار وجود دارد.

اگر از یک منبع آب گرم ارزان قیمت برخوردار هستید،در صورت امکان آن را مستقیماً به ماشین ظرفشویی وصل کنید.

۱۸-نظافت منظم، عمر دستگاه را افزایش و مصرف انرژی آن را کاهش می‌دهد.

۱۹-ماشین ظرفشویی را دور از یخچال قرار دهید زیرا ماشین ظرفشویی در هنگامکار تولید حرارت می‌نماید و مصرف انرژی یخچال را بالا می‌برد.

۲۰-در صورتی که ماشین ظرفشویی شما سیستم خشک­ کن بدون گرما دارد،از آن استفاده کنید.