چندنکته ای در مورد استفاده از مایکروفرها و فر توکار

تفاوت مایکروفر با ماکروفر

همین ابتدا توجه نمایید که مایکروفر با ماکروفر تفاوت دارد! مایکرو پسوندی برای ریز و کوچک بودن است و ماکرو پسوندی برای بزرگ بودن . مایکروویو یعنی امواج ریزی که دارای فرکانس بالا و طول موج کم است این در حالی است که ماکروویو عکس آن است . پس مایکروفر و یا اجاق مایکروویو ، اجاق برقی است که از امواج مایکروویو جهت پخت استفاده می کند . بعضا به این دستگاه مایکروویو می گویند که این تنها نام امواج استفاده شده است و مانند این است که به اجاق گاز بگوییم گاز .

اجاق مایکروفر و ماکروفر

اجاق مایکروفر از لامپ مگنترون برخوردار است که الکتریسیته را به امواج فرکانس بالای مایکروویو تبدیل می کند . مایکروویو شکلی از انرژی الکترومغناطیسی است و امواج نوری و امواج رادیویی و قسمتی از طیف الکترومغناطیس را در بر می گیرد . امواج مایکروویو موجب می شود که ملکول های غذا به شدت بلرزد و درنتیجه در اثر اصطکاک بوجود آمده که موجب ایجاد گرما می شود ، پخت غذا را به دنبال خواهد داشت . به مفهومی دیگر غذا پخته شده در مایکروفر به سادگی امواج مایکروویو را جذب کرده و آنرا به شکل انرژی گرمایی تبدیل می کند و همین موجب پخته شدن غذا می شود .

ir_sub_ha_hero_008

امواج

امواج مایکروویو ، بی بو ، بی رنگ ، بدون مزه بوده و در عین حال موج رادیواکتیو نیست . اجاق مایکروویو یکی از دستگاههای کارآمد صرفه جویی در وقت و انرژی به شمار می‌رود که می توان آنرا خریداری نمود . به عنوان مثال، پخت سیب زمینی در یک فر معمولی ۱۸ بار بیشتر از پخت در مایکروفر طول می کشد و علاوه بر این در مایکروفر بیرون تا داخل غذا به طور کامل پخته می شود .

چندنکته ای در مورد استفاده از مایکروفر؟

پخت در مایکروفر برای بسیاری از کارهای آشپزی سریعتر است چرا که انرژی در غذا ایجاد می شود نه ظرف یا فر . ضمنا مایکروفر موجب گرم شدن آشپزخانه نمیشود؛ مانند گرمایی که دیگر وسایل پخت ایجاد می کند . چه زمانی مایکروفر برای اولین بار در پخت غذا استفاده شد مایکروویو در جنگ جهانی دوم به عنوان اساس رادار جهت تشخیص و مکان یابی هواپیماهای دشمن در مسافت های طولانی به کاربرده شد .

در این زمان حدود ۱۹۴۵ به طور اتفاقی یک مهندس آمریکایی به نام پرسی لی بارون اسپنسر که در زمینه ابزار رادار کار می کرد ، متوجه شد مقداری شکلات که در جیب او بوده آب شده است اسپنسر متوجه شد که این امواج مایکروویو بوده که موجب آب شدن شکلات و همچنین گرم شده او شده است. بعد از آن ، آنها به توانایی چنین کشفی پی بردند و اولین اجاق مایکروفر خانگی را ساختند .

آیا امواج مایکروویو مضر است ؟

مقدار کمی موج مایکروویو مضر نیست . امواج مایکروویو به طور معمول اطراف ما را احاطه کرده است . امواج ارسالی ماهواره ها ، تلفن همراه و حتی به وسیله امواج حرارتی در اطراف ما مایکروویو است . یک اجاق مایکروویوی که به درستی طراحی شده هیچ موج مایکروویوی را به بیرون منتقل نمی کند .

ke_sub_ha_hero_006

چرا از ظروف فلزی نمی توان در مایکروفر استفاده کرد؟

امواج مایکروویو موجب ورود جریان به فلز می شود. این جریان ممکن است تا حدی فلز را گرم کند که موجب آتش سوزی شود . بنابراین ، استفاده از ظروف فلزی اصلا کار معقولی نیست .

همواره نکته های را در استفاده از مایکروویو به یاد داشته باشید:

* قبل از استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای استفاده از آن را به دقت و به طور کامل مطالعه نمایید .

* از ظروف و تابه های فلزی در مایکروفر استفاده نکنید .

* ظروف چینی که دارای حاشیه طلاکوب و براق هستند ، ظرف مناسبی برای پخت نیست . همواره از ظروف چینی نشکن و مقاوم با دما Pirex که دارای رنگ شفاف هستند استفاده کنید .

* غذا زمانی بطور کامل پخته شده که کف ظرف در قسمت وسط گرم شده باشد .
* غذای کمتر را به مدت کمتری بپزید . زمانی که غذا در ظرف حدود ۵ سانتی متر قطر را اشغال کرده باید مدت زمان کمتری پخته شود چرا که نفوذ گرما از اطراف غذا سریعتر انجام می شود .

* برای جلوگیری از خشک شدن غذا ، در زمان پخت و یا گرم کردن غذا ، ظرف را با درپوش منفذ دار بپوشانید .

* در پخت مایکروفر مقدار کمتری نمک و ادویه استفاده کنید ، چرا که موجب از دست دادن رطوبت و سفت شدن غذا می شود . می توانید نمک را در مراحل پایانی پخت اضافه کنید .

* در پخت مایکروفر از مقدارکمتری آب استفاده کنید تا پخت سریعتر انجام شود .

* در پخت با اجاق مایکروویو به طور مرتب مایع را بهم بزنید ، این کار موجب پخت بهتر و سریعتر غذا می شود.

ادامه نکات

* غذاهای متراکم را برای مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید . چرا که غذاهای متراکم و فشرده آرام تر از غذاهای پرمنفذ پخته می شود .

* در چیدن غذاها قبل از پخت ، بخشی از غذا را که دارای پهنای بیشتر و ضخامت کمتر است در ظرف پهن کنید و گیاهان خرد شده را در اطراف ظرف قرار دهید و سعی کنید مواد در یک لایه در مایکروفر چیده شود .

* در صورت پخت تکه های بزرگ ، آنها را گه گاه زیر و رو کنید .

* غذای پخته شده در مایکروفر نیاز به زمان توقف بعد از پخت دارد ! از آنجا که بعد از اتمام کار دستگاه مایکروفر، گرمای داخلی غذا به پختن بیشتر آن کمک می کند، لذا پیشنهاد می کنیم بعد از پخت در مایکروفر و خارج کردن غذا از دستگاه ، درب ظرف را روی آن بگذارید و یا آن را در ظرف هم اندازه در بسته قرار دهید تا گرمای خارج شده به خود غذا برگردد .

* دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد . بر روی دستگاه مایکروفر چیزی نگذارید و فاصله مناسبی در پشت و اطراف دستگاه جهت خنک شدن قطعات دستگاه حفظ کنید .

تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا:

از آن جا که زمان مواجهه غذا با آب و دمای بالا در مایکروفر در مقایسه با روش های پخت معمولی کمتر است، از دست دهی ویتامین ها و مینرال ها نیز در آن کمتر است. به خصوص ویتامین های محلول در آب هم چون ویتامین C و B1 که به حرارت بسیار حساس است، در مایکروفر بیشتر حفظ می شود. مایکروفر این برتری را نسبت به جوشاندن دارد که نشت ویتامین ها به درون آب پخت را به حداقل می رساند و از این نظر شبیه به بخارپز کردن است.

تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا:
تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا:

استفاده صحیح از مایکروفر:

غذایی که در مایکروفر پخته می شود، ممکن است به طور یکنواخت حرارت نبیند و در قسمت هایی از غذا که خوب حرارت ندیده است، میکروارگانیزم های مضر باقی بماند. این که حرارت تا چه میزان به درون غذا نفوذ می کند به ضخامت تکه های غذا، میزان رطوبت و ترکیب غذا بستگی دارد. بهتر است در پخت با مایکروفر غذا به تکه های کوچک تقسیم شود. به طور معمول تولیدکنندگان مایکروفر درآن از صفحه گردان و فن های هم زن استفاده می کنند. توصیه می شود در فواصل پخت، غذا دو تا سه بار هم زده شود.

غذایی که از فریزر خارج می شود قبل از قرار دادن در مایکروفر باید به طور کامل از حالت یخ زدگی خارج شود، زیرا آب، بسیار راحت تر از یخ، اشعه مایکروویو را به خود جذب می کند، بنابراین اگرقسمت هایی از غذا هنوز یخ زده باشد، حرارت به طور یکنواخت به غذا نمی ر سد و میکروارگانیزم های مضردر آن باقی می ماند. البته مزیت مایکروفر این است که غذا با خارج شدن از فریزر و آب شدن یخ آن، می تواند سریع پخته و سرو شود، بدون این که برای مدت طولانی در محدوده خطر حرارت یعنی 4 تا 60 درجه که دمای رشد میکروب هاست، قرارگیرد.

ظروف مورد استفاده در مایکروفر:

ظروف مورد استفاده در مایکروفر:
ظروف مورد استفاده در مایکروفر:

فقط از ظروفی که مخصوص مایکروفر است باید در این دستگاه استفاده شود. ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در مایکروفر مناسب نیست زیرا با حرارت بالای مایکروفر، ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می شود.

برای گرم کردن غذاهای چرب، ظروف شیشه ای به پلاستیکی ارجحیت دارد. ظروف فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویل های آلومینیومی برای استفاده مایکروفر مناسب نیست زیرا اشعه های مایکروفر را منعکس می کند و ممکن است به خود دستگاه نیز آسیب برساند. ظروفی که همراه غذا در مایکروفر گرم می شود برای استفاده در این دستگاه نامناسب است ولی ظروفی که سرد باقی می ماند برای این منظور مناسب تر است. برای آزمایش ظرف شیشه ای مناسب برای مایکروفر، می توان ظرف موردنظر را برای یک دقیقه در آن قرار داد، اگر گرم شد برای استفاده در مایکروفر مناسب نیست، اگر ولرم شد برای دوباره گرم کردن غذا مناسب است واگر سرد ماند برای پختن غذا مناسب است.

در ظروف گرد یا بیضی شکل، کناره های غذا نمی سوزد زیرا در این ظروف تمام کناره های غذا به طور یکنواخت حرارت می بیند، ولی در ظروف مربعی شکل کناره های غذا بیشتر می سوزد. ظروف گود، به علت این که سطح تماس بیشتری ایجاد می کند برای گرم کردن غذا در مایکروفر مناسب تر است. برای حفظ رطوبت درون غذا و یکنواخت حرارت دیدن آن بهتر است روی غذا پوشانده شود. اگر بدین منظور از روکش های پلاستیکی استفاده می شود، بهتر است با غذا تماس نداشته باشد.

فر توکار

فر یا همان Forno در ایتالیایی و oven در انگلیسی که تنور به زبان فارسی بوده .از دیرباز نقش شایانی در پخت و پز و تهیه غذا برای انسان داشته و با پیشرفت تکنولوژی به شاخه هایی تقسیم شده از جمله فرهای صنعتی و فرهای خانگی که امروزه فر های توکار آشپزخانه وسیله ای بسیار پر طرفدار و شیک در طراحی های مدرن آشپزخانه به شمار می رود که نمونه تکامل یافته همان تنور قدیمی هستند با این تفاوت اساسی که در فرهای خانگی امروزه این تنور از همه جهت بسته شده و دیگر فضای بازی در ان برای هدر رفتن گرما وجود ندارد و بیشتر انرژی به کار رفته مصرف می شود.

که این امر و باور تاثیر زیادی در روند انتخاب ما در هنگام خرید خواهد داشت.پس با نگاهی سطحی به این نتیجه می رسیم که فر همان تنور پیشرفته بوده و می توان از آن برای پخت و پز غذا به شیوه های مختلف کمک گرفت لذا اگر بدانیم نقش و فناوری اصلی این محصول چیست ٬ کمک بسیاری در انتخاب ما برای خرید این محصول خواهد داشت.و حال بیاییم با این مقدمه با طرح چند سوال رایج یک فر خوب انتخاب کنیم.

اساسی ترین سوال در هنگام خرید فر نوع انرژی مصرفی خواهد بود لذا فر ها را با توجه به انرژی مصرفی به چند بخش تقسیم کرده و به معایب مزایای آنها و شایعات و باورهای غلط مربوط به هرکدام می پردازیم.

A.فر گازی یا به اصطلاح فر تمام گاز به شاخه ای از فرها گفته می شود که برای پخت تنها از انرژی گاز استفاده می کند و فقط برای روشن شدن و یا موتور جوجه گردان نیاز به انرژی برق دارد که با توجه به معایب بسیار و مزایای خیلی کم اصلا توصیه نمی شود.

B.-فر برق و گاز:(فری است که به انرزی گاز و هم انرژ برق به صورت توامان نیاز دارد و بدون هرکدام از این دو انرژی آماده کار کردن نیست به طوریکه فر برق و گاز نوع پیشرفته تری از فر تمام گاز می باشد با این تفاوت که در فر برق و گاز در قست بالای آن المنت تعبیه شده و گرمای بالای فر به وسیله برق تامین می شود که در یکنواختی پخت از بالا موثر است و وپخت اصلی به وسیله گاز از پایین صورت می گیرد.ولی به طور کلی با توجه به ایرادات گسترده فرهای برق و گاز این گونه از فرها اصلا توصیه نمی شود.

مزایای فر های تمام گاز و فر برقی گازی:

در واقعیت تنها مزیت پخت با فر گازی هزینه اندک گاز در ایران است که این نکته فقط برای مصرف کننده ای کاربرد خواهد داشت که از فِر برای پخت و پز در مدت زمان طولانی حدود بیش از 8 ساعت استفاده نماید که ترجیحا این فر را به مصرف کننده های خانگی پیشنهاد نمی دهیم.

معایب فر های گازی و فرهای برق و گاز :

1.اساسی ترین مشکل فرهای گازی

خاموش شدن فر به دلیل بسته بودن فضای فر است به این صورت که وقتی فر شروع به کار می کند و درب آن بسته می شود سیستم گازی داخل فر حین پخت به دلیل نرسیدن اکسیژن مرتب خاموش شده و سبب پایین آمدن کیفیت پخت غذا می شود

راه حل های رایج برای خاموش نشدن فرهای گاز سوز

. زیر یا پشت فضای فر را باز گذاشته تا هوا کاملا در جریان باشد که معمولا در فضای کابینت غیر ممکن خواهد بود

در فر را به حالت نیمه بازبگذاریم. یا هر از چند گاهی درب فر را باز کنیم

سوراخ کردن دور تا دور فضای تعبیه شده فر تا راه های رسیدن هوا به فر باز باشد

 قرار دادن ورق حلبی در بالای در فر تا در هنگام پخت به حالت نیمه باز بماند و هوا به داخل محفظه برسد البته که خود باعث خروج گرما از داخل فر به بیرون و پخش شدن بوی غذا به محیط می شود.

۲. یکنواخت نبودن پخت در فرهای گازی و فر برق و گاز

چرا که در فر های گاز سوز٬ شعله فقط در یک ردیف به عرض تقریبا 10 سانتیمتر و به طول فر قرار دارد ولی در فرهای برقی این گرما در سرتاسر کف فر به صورت یکنواخت و یکپارچه ساطع می شود٬در فرهای گاز سوز جدیدتر با قرار دادن فن در پشت فر سعی به برطرف سازی این مشکل نموده اند که به مرور ثابت شده که با اینکه فن در خاموش نشدن و خفه نکردن فر بی تاثیر نبوده ولی در مواردی باعث خشک شدن مواد پخته شده می شود.

۳.فر های گازی و برق و گاز نیاز به پیش گرمایش دارند و حتما باید حداقل 10 دقیقه قبل از شروع به پخت فر را روشن کنید تا گرم شود چرا که فرهای گاز سوز با سرعت خیلی کمتر از فر برقی به دمای مورد نظر خواهد رسید.

۴.یکی دیگر از مشکلات اصلی فرهای برق وگاز این است که این فر ها نمی توانند به طور همزمان از هر دو جهت بالا و پایین روشن باشند چرا که با چرخاندن پیچ فر برای روشن کردن پایین فر المنت بالا خاموش شده و برای روشن کردن المنت بالا گاز پایین خاموش می شود که این امر مشکلات بسیاری برای مصرف کننده ایجاد می کند.

۵. فرهای گازی و برق و گاز به دلیل نیاز داشتن به فندک و ترموکوبل نمی توانند به صورت لمسی (تاچ) ساخته شوند.و حتما نیاز به ولوم برای روشن کردن و عمل کردن فندک و ترموکوبل دارند.

فر توکار
فر توکار

C.فر برقی یا همان فر های تمام برق

به فرهایی گفته می شود که تنها از انرژی برق بهره برده٬ برای پخت اصلی یا همان گرمای اصلی پایین و گرمای تکمیلی که همان گرمای ساطع شده از بالاست فقط نیاز به انرزی برق دارد.و معمولا به علت امکان تغییر جهت و حرارت پخت(روشن شدن همزمان بالا و پایین فر) نیاز به جوجه گردان نداشته. به دلیل نیاز نداشتن فندک و ترموکوبل قابلیت تولید در مدلهای زیبا و متنوع دارد.

مزایای فرهای برقی

۱.پخت یکنواخت

۲.سریع بودن

۳.دارای برنامه های پخت متنوع به معنی کنترل گرما در جهت های مختلف فر با حرارت های مختلف

۴.امکان بسته بودن در حین استفاده از فر که مانع اتلاف انرژی و خارج شدن بوی غذا می شود.برخلاف فر های گاز سوز که نیاز به باز کردن یا داشتن راه ورود هوا برای خاموش شدن های ناگهانی دارد.

۵.امکان طراحی و ساخت به صورت تمام لمسی(تاچ)

۶.امکان پخت با برنامه های پیش فرض و پیشرفته از قبیل پیتزا پز یا یخ زدایی و پخت سریع و تمیز کردن خودکار

۷.امکان جانمایی قفل کودک