کارایی ریش تراش برقی

ریش تراش (که همچنین به عنوان تیغ خشک، تیغ برقی، یا به سادگی ریش تراش شناخته می‌شود) وسیله‌ای است که تیغه چرخان دارد. در ریش تراش برقی معمولا نیازی به استفاده از کرم اصلاح، صابون یا آب ندارد. تیغه ممکن است، توسط موتور کوچک DC تغذیه شود، یا از باتری یا منبع تغذیه برق استفاده کند. بسیاری از ریش تراش‌های برقی قابل شارژ و تغذیه هستند. از طرف دیگر، ممکن است از یک نوسان ساز الکترومکانیکی دارای انرژی الکتریکی AC استفاده شود. همراهان گرامی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت هفت نارنج مراجعه کنید.

تراشنده برقی در دو دسته اصلی قرار می‌گیرد:

  • فویل
  • دوار سبک

بسیاری از ریش تراش‌های مدرن، بی سیم هستند. آن‌ها با یک شارژر پلاگین شارژ می‌شوند.

تاریخچه

اولین کسی که شروع به ثبت اختراع برای یک تیغ مجهز به برق را دریافت کرد، جان اف اوریوک بود، که با ثبت اختراع خود در ایالات متحده در سال 1898 صورت گرفته است. اولین ریش تراش برقی در سال 1915 توسط مهندس آلمانی یوهان بروککر اختراع شد.

بهترین تیغ‌های برقی

اگر برای شما مهم نیست که کمی هزینه اضافی خرج کنید، یک تیغه برقی می‌تواند بسیاری از کارها را با کیفیت عالی برای شما انجام دهد، در عین حال به شما در آرایش موهای صورت و سایر موارد نیز کمک می‌کند.

چکیده

در سطح جهان، میلیون‌ها مرد به طور مرتب موهای صورت خود را با استفاده از ریش تراش برقی برمی‌دارند. در طی چند دهه، مفهوم یک ریش تراش برقی از یک دستگاه با قدرت نسبتا ساده تا دستگاهی با تکنولوژی پیشرفته طراحی شده است که یک تجربه تراشیدن بهینه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این امر نیاز به تعادل دقیق بین برداشتن محکم مو و راحتی پوست دارد. با استفاده از فناوری پیشرفته اندازه‌گیری علمی و تصویربرداری در آزمایش‌های بالینی، بینش‌هایی در مورد راحتی پوست در ارتباط با روش‌های برداشتن مو به دست می‌آید. این ویژگی‌های خلاقانه به منظور به حداکثر رساندن موهای زائد و به حداقل رساندن تاثیر بر سلامت پوست طراحی شده است. بنابراین امکان دستیابی به سطح جدیدی از اثربخشی و راحتی در اصلاح و راحتی را فراهم می‌آورد.

مقدمه ریش تراش برقی

اولین بار در سال 1928 با ثبت اختراع، ریش تراش برقی به سرعت محبوب شد، زیرا راحتی را فراهم می‌کرد و به کاربر امکان می‌دهد بدون استفاده از کرم اصلاح، اصلاح کند. اولین تراشنده برقی دارای یک لایه فلزی مانند شانه بود، که پوست کاربر را از تیغه‌‌های زیر آن محافظت می‌کرد. تا دهه 1950 مکس برون نوآوری طراحی کلیدی را ایجاد نکرد. یک فویل فلزی باریک و سوراخ شده که تیغه‌های برش را پوشانده بود، وقتی کاربر این سطح را در مقابل صورت قرار داد موهای صورت از درون سوراخ‌ها عبور کرده و توسط تیغه‌ها بریده می‌شدند. این فویل نسبت به شانه‌های فلزی در دستگاه‌های دیگر نازک‌تر بود و بنابراین تراش نزدیک‌تری نسبت به پیشینیان خود فراهم می‌کرد، در حالی که هنوز پوست را از تیغ‌های زیر محافظت می‌کرد.

ریش تراش برقی

در طی چند دهه، ریش تراش برقی با نوآوری‌های ناشی از درک عمیق نیازهای تراشیدن مردان، علم در مورد اصلاح و تاثیر تراشیدن بر روی پوست، همچنان در حال تکامل است. این امر به دانشمندان این امکان را داده است، که فناوری‌های بهبود یافته‌ای را ایجاد کنند، که کار ریش تراش را با کمترین مشکل و سازش در راحتی پوست انجام دهند. امروزه تراش‌های برقی مدرن محصول تحقیقات گسترده و رویه‌های ساخت پیشرفته از نظر فناوری هستند تا تجربه اصلاح بهینه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

ریش تراش برقی چگونه کار می‌کنند؟

ریش تراش برقی از مجموعه‌ای از تیغه‌های نوسان‌کننده یا چرخان تشکیل شده است، که در پشت صفحه فلزی سوراخ‌دار یا فویل قرار دارند. فویل مانع از تماس مستقیم پره‌ها با پوست می‌شود و بسیار شبیه تیغه دوم در یک جفت قیچی عمل می‌کند. هنگامی که ریش تراش بر روی پوست فشرده می‌شود، موها به سوراخ‌های داخل فویل هدایت می‌شوند و قبل از اینکه توسط تیغه‌های متحرک بریده شوند، در جای خود نگه داشته می‌شوند.

کارکرد ماشین اصلاح برقی

دو نوع اصلی تراشنده برقی، فویل و دوار وجود دارد

تراشنده‌های چرخشی از یک سیستم برش بر اساس تیغه‌های دایره‌ای استفاده می‌کنند، که در زیر سر یا سرهای شکاف چرخانده می‌شوند. آن‌ها ممکن است حاوی یک تا پنج تیغه و سر چرخان باشند. ریش تراش در حرکات آهسته و سر، چرخان باشند.

تراشنده‌های فویل از موتور الکتریکی برای حرکت نوسان تیغه‌های برش استفاده می‌کنند. تراشنده‌های فویل مدرن توسط یک مدار الکترونیکی از قبل برنامه ریزی شده کنترل می‌شوند که بسته به ضخامت ریش، قدرت را تنظیم می‌کند. حداکثر پنج ردیف تیغه زیر یک فویل فلزی خمیده و باریک قرار گرفته است. حرکات طولانی و مستقیم ریش تراش بر روی صورت در جهت رشد موها نتایج بهینه ارائه می‌دهد.

توضیحات1

دو نوع اصلی تراشنده برقی:

  • A) ریش تراش
  • B) فویل ریش تراش

هر دو سیستم از یک فویل استفاده می‌کنند، که در تماس با پوست می‌ماند در حالی که یک تیغه برش در زیر آن حرکت می‌کند. تفاوت اصلی بین دو سیستم در جهت حرکت تیغه، برش را انجام می‌دهد. در سیستم چرخشی ، تیغه در دایره‌هایی در زیر فویل حرکت می‌کند. در سیستم فویل، تیغه از یک طرف به طرف دیگر با یک حرکت خطی حرکت می‌کند.

عملکرد تراشیدن برقی را می‌توان به عنوان ترکیبی از ویژگی‌های زیر تعریف کرد:

  • نزدیکی- مربوط به صافی و ماندگاری تراشیدن
  • دقت- عدم وجود موهای باقی مانده پس از تراشیدن
  • کارایی- میزان برش مو و سرعت آن تا گرفتن نتیجه نهایی
  • راحتی پوست- عدم تحریک و یا پاسخ حسی منفی در حین و بعد از تراشیدن

طبق گفته کاربران مذکور دستگاه برش برقی، اصلاح ریلی ایده‌آل است، که تعادل مطلوب بین همه این خصوصیات را حفظ می‌کند. هدف این است که به یک تراشیدن، کامل، راحت با حداقل تاثیر بر روی پوست و عدم تحریک پوست ناشی از تراشیدن دست یابید.

اصلاح و راحتی پوست

تراشیدن پوست مربوط به اصلاح، یکی از شایعترین شکایات آرایشی مردانه در اروپا و ایالت متحده است. این گزارش‌ها بین تراشیدن دستی و تراشیدن الکتریکی تفاوت قائل نمی‌شوند. علاوه بر این 90% متخصصان پوست موافق هستند، که انتخاب محصولات اصلاح برای مردان دارای پوست حساس مهم است. تحریک پوست در تراشیدن برقی تا حد زیادی نتیجه تعامل پوست با برش ریش تراش است، که در صورت فشار دادن پوست به فویل اصلاح، این اتفاق می‌افتد. تعامل با برش ریش تراش می‌تواند، منجر به سایش خفیف لایه‌های بیرونی پوست شود. این به نوبت خود می‌تواند انتهای عصب را تحریک کرده و مسیرهای سیگنال سلولی را که باعث انتشار سیتوکین‌ها می‌شوند فعال کند. اعتقاد بر این است که این واکنش‌ها علائم معمولی تحریک ناشی از تراشیدن، از جمله درک سوزش و خارش روی پوست و افزایش جریان خون راایجاد می‌کند.

اصلاح و راحتی پوست

توضیحات2

ناحیه گردن فردی که قبل از تراشیدن برقی نشان داده شده است،. قرمزی یکی از علائم بارز تحریک ناشی از تراشیدن الکتریکی، در قسمت گردن در تصویر مشاهده می‌شود.

علائم و نشانه‌های تراشیدن الکتریکی ناشی از تحریک پوست

شایع‌ترین علائم و نشانه‌های ناشی از سوزش ناشی از تراشیدن الکتریکی پوست شامل خشکی پوست، زبری و آریتما، تشکیل پاپول و میکرولزیون‌ها است که همه این موارد با احساس سفتی پوست، خارش، سوزش و گرمی پوست همراه است.

شیوع و ارتباط تحریک پوستی ناشی از تراشیدن الکتریکی با جغرافیایی متفاوت است، با مردان ژاپنی و انگلستان که بیشتر اوقات سوختگی تیغ به عنوان یک شاخص اصلی گزارش شده است. در ایالت متحده موهای رشد یافته به عنوان متداولترین نوع مسئله تراشیدن ذکر شده است، در حالی که در آلمان خشکی، سفتی پوست بعد از تراشیدن رایج‌ترین گزارش شده است.

توضیحات3

تصویربرداری کنتراست با لیزر از جریان خون در گونه و گردن، قبل و بعد از تراشیدن برقی در تصویر نشان داده شده است.

الف) نشانگرها بر روی پوست، گونه و گردن قرار داده شدند تا اطمینان حاصل شود که همان نواحی قبل و بعد اصلاح می‌شوند. جریان خون دارای کد رنگی است و مناطقی از پرفیوژن کم به رنگ آبی و مناطقی که از پرفیوژن زیاد به رنگ قرمز نشان داده می‌شوند.

ب) ردیابی پرفیوژن خون در یک موضوع در مدت زمان 20 دقیقه(5دقیقه قبل از تراشیدن، 15 دقیقه پس از اصلاح). پس از تراشیدن، افزایش پرفیوژن خون در ناحیه گردن مشاهده شد(خط قرمز) اما نه در ناحیه گونه(خط سیاه)

ماشین اصلاح برقی

خنک کننده فعال در حین تراشیدن

ریش تراش برقی مدرن شامل چندین ویژگی فناوری بسیار پیشرفته است، که برای مدیریت پوست و مو در طول تراشیدن عمل می‌کنند. برای محدود کردن افزایش جریان خون و جلوگیری از سوزش و افزایش گرما در حین و بعد از تراشیدن، علائم معمولی تحریک پوست ناشی از تراشیدن، برخی از پیشرفته‌ترین تراشنده‌های برقی از نظر فناوری دارای یک سیستم خنک کننده یکپارچه هستند، که برای خنک کردن فعال پوست در هنگام تراشیدن طراحی شده‌اند.

خنک کننده فعال در حین تراشیدن

توضیحات4

ریش تراش برقی پیشرفته با تکنولوژی خنک کننده ترموالکتریک

الف) مولفه اصلی ماشین اصلاح برقی یک کولر ترموالکتریک است، که از یک طرف به یک نوار آلومنیومی متصل شده بین فویل‌های اصلاح و در کنار تریمر وسط متصل است. از طرف دیگر این کولر ترموالکتریک به یک سینک گرما که در بدنه ریش تراش قرار دارد وصل شده است.

ب) هنگامی که نوار آلومنیومی خنک شده هنگام اصلاح، با سطح پوست تماس می‌گیرد، گرما به طور فعال از سطح پوست به داخل سینک گرما منتقل می‌شود و باعث خنک شدن سطح پوست می‌شود.

در برخی از تراشنده‌های برقی مدرن، یک نوار آلومنیومی که به طور فعال خنک می‌شود و در سر ریش تراش یکپارچه است، بین فویل‌های اصلاح در کنار تریمر مرکزی قرار دارد. در طول ثانیه‌های اول کار، دمای این عنصر با توجه به دمای محیط 20 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و این دما در طی مراحل تراشیدن حفظ می‌شود. هنگامی که نوار آلومنیومی خنک شده در حین تراشیدن با پوست ارتباط برقرار می‌کند، گرما را به طور فعال از بین می‌برد و سطح پوست را مطابق تصویربرداری حرارتی سرد می‌کند.

توضیحات5

تصویربرداری حرارتی از سطح پوست پس از تراشیدن قسمتی از گونه با استفاده از ریش تراش برقی(A) بدون فناوری خنک کننده ترموالکتریک B) با استفاده از فناوری خنک کننده ترموالکتریک، مناطقی با کمترین دمای سطح پوست به رنگ آبی نشان داده شده و مناطقی با بالاترین دمای سطح پوست به رنگ قرمز نشان داده شده است که در تصویر بالا به نمایش گذاشته شده است.

تماس بیت ریش تراش برقی و پوست

برای به حداکثر رساندن تعداد موهای گرفته شده، باید تماس خوبی بین ریش تراش و سطح پوست برقرار شود. پیروی از منحنی‌ها و خطوط صورت می‌تواند یک چالش برای هر سیستم اصلاح باشد. بسیاری از ریش تراش‌های مدرن با عناصر برشی طراحی شده‌اند که می‌توانند به طور مستقل از یکدیگر حرکت کنند تا ناهنجاری‌های سطح پوست را در خود جای دهند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها دارای سر محوری هستند، که می‌توانند با کانتورهای صورت مانند آنچه که در فک و چانه یافت می‌شود، سازگار شوند.

توضیحات6

نمونه‌هایی از برخی دستگاه‌های برقی موجود در تراشنده‌های برقی مدرن برای گرفتن موها بهینه شده‌اند.

الف) یک صاف کننده بسیار نازک را نشان می‌دهد، که برای قرار گرفتن در زیر موهای کم پشت طراحی شده است

ب) یک ریش تراش برقی را نشان می‌دهد، که برای گرفتن و قطع موهای طولانی‌تر که در جهات مختلف رشد می‌کنند طراحی شده است.

تجربه اصلاح مطلوب

به طور خلاصه، برای تجربه بهینه در زمینه اصلاح الکتریکی، موها باید به طور موثر توسط دستگاه گرفته شده و با حداقل ضربه به پوست بریده شوند. موهای بلند، که در جهات مختلف رشد می‌کنند یک چالش مهم را نشان می‌دهند، زیرا ممکن است مردان مجبور شوند، بارها بر روی همان ناحیه از پوست با ماشین اصلاح برقی بیاورند، که می‌تواند منجر به سوزش پوست شود. راه‌حل‌های فنی طراحی شده برای بهبود راحتی پوست را می‌توان به مواردی تقسیم کرد که باعث بهبود کارایی و دقت موهای زائد می‌شود و از این طریق می‌توان از ایجاد سوزش برقی ناشی از الکتریسیته پوست و مواردی که مستقیما پوست را هدف قرار می‌دهد، به حداقل رساند.

ماشین اصلاح برقی

درک سوزش پوست ناشی از تراشیدن الکتریکی به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر تحول یافته و منجر به تولید محصولات پیشرفته از نظر فناوری شده است، که به طور موثر در رفع موهای زائد و مراقبت از پوست مردان کارآمد بوده است.

در آخر می‌توان گفت که امروزه ریش تراش برقی محبوبیت و کارا بودن خود را در میان مردم کسب کرده است و امروزه بسیار پراستفاده و کارآمد شده است.

همراهان گرامی با تشکر از اینکه مقاله‌ی ما را همراهی کردید.

برای مراجعه به سایت اصلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.