نکات مهم در خرید لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی موضوع این سری از مقالات فروشگاه هفت نارنج می باشد. دراین مقاله در مورد
راهنمای خرید لوازم خانگی از بانه، مشاوره خرید لوازم خانگی، نحوه خرید لوازم خانگی ایرانی و خارجی صحبت میکنیم. پس تا انتهای این مقاله با هفت نارنج همراه باشید.

لوازم خانگی طیف گسترده‌ای از وسایل منزل به حساب می‌آیند که برای بانوان اهمیت زیادی دارد . بدون تردید می‌توان گفت انتخاب لوازم خانگی مناسب و باکیفیت نیازمند داشتن اطلاعات لازم است و در غیر این صورت ، می‌تواند برای شما مشکل آفرین شود .

البته نباید فراموش کرد که انتخاب نادرست لوازم خانگی برای اکثر افراد اتفاق افتاده است ، اما آیا راهی وجود دارد که بتوان از تصمیم‌گیری اشتباه هنگام خرید لوازم خانگی جلوگیری کرد؟ فوت و فن های خرید لوازم خانگی از بانه چیست ؟

برای خرید لوازم خانگی اول بررسی کنید و ببینید که چه لوازمی نیاز دارند تا از خرید لوازم غیرضروری اجتناب کنید ، زیرا هدف خرید لوازم خانگی ضروری آشپزخانه است . برای انتخاب لوازم خانگی آشپزخانه باید ظرفیت و کارایی مورد نیازتان را مشخص کنید ، تا هنگام خرید لوازم خانگی با قیمت مناسب را خریداری کنید . در ادامه به شما مهم ترین نکات قبل از خرید انواع لوازم خانگی منزل را می گوییم .

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هفت نارنج قصد دارد تا در این مقاله نکات مهمی که باید در خرید لوازم خانگی مدنظر قرار دهید را معرفی و بررسی کند . از دیگر مقالات مربوط به لوازم خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرید لوازم خانگی با کمترین قیمت

خرید لوازم خانگی با کمترین قیمت
خرید لوازم خانگی با کمترین قیمت

راهنمای خرید لوازم خانگی

اگر کمی از لوازم خانگی هم دور شویم، می‌توان تایید کرد انتخاب هر ابزار یا وسیله‌ای ، حتی خودرو نیازمند داشتن اطلاعات است و در صورتی که افراد دانش کافی را نداشته باشند ، با خرید محصولات فاقد اعتبار و دستگاه‌هایی که ضررشان بیشتر از منفعتشان است ، دچار مشکلات بسیار زیادی خواهند شد که در آینده می‌تواند باعث بروز دردسرهای زیادی شود .
به عنوان مثال برخی افراد به دلیل ظاهر زیبای یک لوازم خانگی به سرعت آن را خریداری می‌کنند ، اما در آینده و پس از مدتی کارکرد دستگاه ، متوجه مشکلاتی خواهند شد که دیگر پشیمانی سودی ندارد.

1: از اشتباهات دیگران، درس‌های لازم را یاد بگیرید

قطعا شما با افراد زیادی در ارتباط هستید و همواره درباره مسائل مختلف به گفتگو می‌پردازید. بدون تردید مشورت کردن با نزدیکان می‌تواند نتایج بسیار خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد. البته شاید مردان نتوانند در خرید زمینه لوازم خانگی جستجوگرهای خوبی باشند، اما قطعا بانوان توانایی بسیار بیشتری دارند.

شما می‌توانید درباره لوازم خانگی که قصد خرید دارید، با نزدیکان مشورت کنید، زیرا این امکان وجود دارد که آن‌ها در گذشته لوازم مشابه را خریداری کرده باشند و نکاتی مدنظرشان باشند که با شما اشتراک‌گذاری نمایند.
به عنوان مثال ممکن است یک وسیله خاص از جنس استیل به مرور زمان خراب شود و شما تصمیم به خرید جنس استیل داشته باشید، خب در همین ابتدای کار می‌توانید از بروز مشکل و تصمیم اشتباه خود، پیشگیری کنید.

2: ابعاد راهروی ساختمان را در نظر بگیرید

هنگامی که قصد خرید لوازم خانگی بزرگ آشپزخانه همانند یخچال یا ماشین لباسشویی دارید، باید ابعاد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. امروزه افراد زیادی در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند و به همین علت هم برخی راهروها از استاندارد کمتر هستند و ممکن است برای جابه‌جایی لوازم خانگی دردسرآفرین باشند.

در صورتی که قصد خرید لوازم خانگی، علی‌الخصوص یخچال و لوازم خانگی بزرگ را دارید، باید ابعاد راهرو و یخچال را مورد بررسی قرار دهید تا هنگام جابه‌جایی آن دچار مشکلات احتمالی برای عبور دادن دستگاه نشوید.

ابعاد راهروی ساختمان را در نظر بگیرید
ابعاد راهروی ساختمان را در نظر بگیرید

3: فریب ظاهر قشنگ لوازم خانگی را نخورید

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در تصمیم‌گیری غلط افراد در زمینه خرید لوازم خانگی تاثیر منفی داشته باشد، توجه به ظاهر دستگاه است. فرض کنید به منظور خرید لوازم خانگی وارد فروشگاه شوید و برخی دستگاه‌ها به دلیل داشتن ظاهر جذاب و براق، توجه شما را جلب کنند، واکنش شما چه خواهد بود؟ آیا آن را خریداری خواهید کرد؟
بد نیست بدانید تجربه ثابت کرده دستگاه‌های دارای ظاهر زیبا نمی‌توانند عملکرد خوبی را ارائه دهند، زیرا سعی می‌کنند ضعف خود را در ظاهر زیبا مخفی کنند.
شما باید در کنار توجه به ظاهر، مشخصات فنی لوازم خانگی را هم مورد بررسی قرار دهید. بدون تردید توجه به ظاهر و زیبایی دستگاه ، می‌تواند در کوتاه مدت مشکلاتی برای شما ایجاد کند که به طور کل نتوانید به هیچ لوازم خانگی زیبایی که عملکرد مناسب دارند هم اعتماد کنید .

فریب ظاهر قشنگ لوازم خانگی را نخورید
فریب ظاهر قشنگ لوازم خانگی را نخورید

4: لوازم خانگی را با هم مقایسه کنید

یکی از روش‌هایی که می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در تصمیم‌گیری صحیح شما برای خرید لوازم خانگی داشته باشد، مقایسه کردن محصولات برندهای مختلف با یکدیگر است.
در صورتی که بتوانید برای خرید لوازم خانگی ارزان و جدید وارد فروشگاه شوید و پس از انتخاب چند مورد از دستگاه‌های موردنیازتان، نام و مشخصات آن‌ها را با هم مقایسه کنید، قطعا می‌توانید تصمیم‌گیری خوبی داشته باشید.
شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آن‌ها را از طریق وب سایت‌های مختلف که به بررسی و مقایسه لوازم خانگی می‌پردازند هم به دست آورید. مزایایی که این مقایسه می‌تواند به همراه داشته باشد در مشاهده نظراتی بوده که کاربران قرار داده‌اند؛ این امکان وجود دارد برخی کاربران از تجربه کاری خود با لوازم خانگی موردنظر، نکاتی را اعلام کرده باشند که مطرح کردن آن از سوی فروشندگان امکان‌پذیر نباشد.

فریب ظاهر قشنگ لوازم خانگی را نخورید
فریب ظاهر قشنگ لوازم خانگی را نخورید

5: لوازم را متناسب با نیازتان خریداری کنید

هنگامی که قصد خرید لوازم خانگی برقی دارید، باید به سایز دستگاه‌ها و کاری که از آن‌ها انتظار دارید، توجه کنید. فرض کنید قصد خرید یک ماشین ظرفشویی دارید، اما آیا می‌دانید که خرید آن به تعداد نفرات بستگی دارد؟ به عنوان مثال شما به اندازه نیازتان، می‌توانید ماشین ظرفشویی 4 نفره و 8 نفره خریداری کنید.
البته خرید 8 نفره برای خانواده‌هایی که جمعیت زیادی ندارند، قطعا به صرفه نبوده و سعی کنید نیاز خود را پوشش دهید.

6: توجه به جهت باز شدن در یخچال و سایر لوازم خانگی

همانطور که می‌دانید، درب یخچال فریزر به گونه‌ای است که به طرفین گشوده خواهد شد، اما نکته مهمی که باید هنگام خرید لوازم خانگی بزرگ مدنظر قرار دهید، جهت باز شدن درب و مکان قرارگیری دستگاه می‌باشد. در حقیقت شما باید بدانید که در صورت باز شدن درب یخچال به سمت چپ یا راست، هیچ مانعی وجود ندارد یا اگر با مانعی برخورد می‌کند، بتوانید تصمیم درستی هنگام خرید اتخاذ نمایید.

توجه به جهت باز شدن در یخچال و سایر لوازم خانگی
توجه به جهت باز شدن در یخچال و سایر لوازم خانگی

7: گارانتی و خدمات پس از فروش

خرید لوازم خانگی بدون توجه داشتن به شماره تلفن نمایندگی یا خدمات پس از فروش معتبر، بدون تردید یکی از مشکلاتی است که برای اکثر افراد ممکن است ایجاد شود. همواره توجه داشته باشید که هنگام خرید کالا، شماره خدمات پس از فروش را دریافت کنید و صحت و اعتبار عملکرد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

گارانتی و خدمات پس از فروش
گارانتی و خدمات پس از فروش