راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

از بهترین برند های ماشین لباسشویی در سطح بازار ایران میتوان به بوش ( BOCSH )اشاره کرد. در صورتی که شما نیز از مصرف‌کننده گان این برند هستید مقاله  هفت نارنج  را برای نکات استفاده از لباسشویی بوش از دست ندهید. از مقالات موجود در سایت در مورد ماشین لباسشویی  و لوازم خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

برنامه های مختلف برای شستشو

ماشین های بوش از برنامه های مختلفی بهره می‌برند که از جمله این برنامه های شستشو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Dark Wash: این برنامه برای لباس های تیره مناسب است. همچنین از بور شدن لباس ها جلو گیری میکند.
 2. Mixed Load: شستشوی ترکیبی از لباس های تیره و روشت را میتوان با استفاده از این برنامه شستشو انجام داد.
 3. Power Wash 60: یک شستشوی پر قدرت در شصت دقیقه را به شما ارائه میکند.
 4. Delicate: برای لباس های نازک که ممکن است در شستشو با قدرت بالا آسیب ببیند استفاده از این برنامه مناسب تر است.
 5. Super Quick 15: شستشویی سریع برای مواقعی که لباس هایتان کمتر از 2 کیلوگرم است و کثیفی بسیار کمی دارد.
 6. Pre Wash: برای لباس هایی که کثیفی زیاد دارند یا لکه دار هستند از این برنامه استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف انرژی هنگام استفاده از این برنامه شستشوی بوش زیاد تر میشود.
 7. Wool: برای لباس های پشمی از این برنامه که درجه خشک کن آن ضعیف تر است استفاده میشود.
 8. Cotton: برای لباس های پنبه ای مناسب تر است.

طرز استفاده از ماشین لباسشویی بوش

کلیه مطالب لازم برای استفاده در دفترچه همراه محصول خریداری شده  از شرکت بوش موجود است اما نکاتی باید به طور کلی به آن توجه کنید به شرح زیر میباشد:

 • توجه داشته باشید که بهتر است لباس ها را با توجه به جنس و رنگ آنها تفکیک کنید. برای برخی از اجناس بهتر است از ماشین لباس شویی استفاده نشوند برای مثال پارچه هایی که ظریف هستند و راحت چروک میشوند بهتر است با دست شسته شوند.
 • رنگ بعضی از پارچه ها می‌تواند در شستشو به سایر لباس ها آسیب برساند و باعث چند رنگ شدن لباس ها و پارچه ها شود.
 • در شستشوی بعضی لباس ها به دمای آب توجه داشته باشید بعضی پارچه ها در دمای بالا چروک می شوند و یا اینکه انسجام اولیه خود را از دست میدهند.
 • لباس هایی که لکه های عمیق چربی یا لکه های پر رنگ خون و یا مواد شیمیایی دارند، لازم است قبل از اینکه با ماشین لباسشویی شسته شوند لکه آنها تا حد امکان برطرف شود تا سایر لباس ها را آلوده نکند.
 • علاوه بر طرز کار ماشین لباسشویی شما باید نکات مربوط به شستشوی لباس را از روی لیبل آن مطالعه کنید تا برنامه ای مطابق یا آن را انتخاب نمایید. برای مثال بعضی پارچه ها باید در دمای کمتر از 40 درجه شسته شوند تا پارچه انسجام و حالت خود را از دست ندهد.

علاوه براینها بهتر است دفترچه همراه لباسشویی را که دارای اطلاعات جامع درباره ایمنی در استفاده، برنامه ها، تنظیمات، و.. است را مطالعه نمایید.

خلاصه ای از تنظیمات موجود در کاتالوگ راهنمای بوش را می‌توانید در ادامه مقاله سایت  هفت نارنج  مطالعه نمایید.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

ویژگی های ماشین لباسشویی بوش

مصرف پایین انرژی در لباسشویی های بوش از مهمترین مزایای آن است چرا که اکثر ماشین های لباسشویی های بوش در دره A+  و بالاتر است.

ماشین لباسشویی بوش دارای قابلیت Aqua Plus هستند که باعث میشود حداکثر استفاده از آب ورودی انجام شود.

Perfect Eco: این حالت باعث می‌شود تا مصرف برق و انرژی کاهش یابد.

: Speed perfectاستفاده از این حالت باعث میشود تا زمان شستشو کاهش یابد. قابل ذکر است که از این حالت نمی توان در شستشوی لباس های پشمی استفاده کرد.

Reduced Ironing Option: یک نوع قابلیت ضد چروک است که باعث میشود اتو کشی لباس ها آسان تر شود.

Time Delay: از این قابلیت برای تنظیم زمان شستشوی لباس از 1 تا 24 ساعت بعد استفاده میشود. برای مثال در ساعت 5 لباسشویی را تنظیم میکنید و لباسها 3 ساعت بعد در ساعت 8 شسته خواهند شد.

این قابلیت به شما کمک میکند که مجبور به شستشو در ساعات اوج مصرف برق نشوید.

قفل کودک: باعث میشود تا در صورت فشار دادن دکمه ها توسط کودکان در حین شستشو برنامه شستشو تغییر نکند. توجه داشته باشید که قفل حتی بعد از خاموش شدن ماشین نیز فعال می‌باشد.

این مقاله جهت راهنمایی هر چه بیشتر شما در استفاده از ماشین لباس شویی بوش تعیین شده بود در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای راهنمایی در خرید و استفاده از ماشین لباسشویی بوش سایر مقالات سایت  هفت نارنج  را از دست ندهید.